Ateny

SPOKO

Udać się do Aten, to jak wsiąść do wehikułu czasu i przenieść się do starożytnego świata, który dał początek europejskiej cywilizacji. Jego duch wciąż nie umarł. Czujemy, jak unosi się nad zastygłymi w dumnych pozach antycznymi zabytkami.

Ateny

Ateny, Grecja – © Shutterstock

Zza tego świata wyłania się jednak współczesne oblicze Aten z kawiarniami, klubami, arcydziełami miejskiej sztuki i bogatym życiem nocnym. Dodając do tego zapach Morza Śródziemnego, zieleń wzgórz i złoty piasek plaż, zanurzamy się w mieście, w którym znaki przeszłości i teraźniejszości występują na równych prawach, a natura harmonijnie splata się z kulturą.

Dla kogo?

Ateny cię zachwycą, jeśli pasjonujesz się kulturą, architekturą i historią antycznej Grecji.  Będą dla ciebie dobrym kierunkiem także wtedy, gdy zamarzysz o zwiedzaniu poza turystycznym szlakiem. Nieznane oblicze miasta z pewnością cię zaskoczy. A może zamiast iść tropem zabytków, wolisz opalać się na złotym piasku i wypoczywać wśród natury? W regionie nie brakuje plaż i przyrodniczych perełek. Znajdziesz tam także mnóstwo świetnych miejsc do imprezowania.