Chalkidiki

ŚREDNIO

Chalkidiki to półwysep o wyjątkowym kształcie. Przypomina niezgrabną trójpalczastą dłoń, którą tworzą: Kassandra, Sithonia i Athos. Jeden półwysep, trzy różne oblicza. Kassandra nigdy nie zasypia. Bezsenność gwarantują tam modne kluby i hałaśliwe kurorty przy plaży. Athos przeciwnie – sprawia wrażenie, jakby nigdy się nie budził. Nad tym dziewiczym, niedostępnym rejonem zasiedlonym przez mnichów panują spokój i mistyczna atmosfera. Pomiędzy nimi Sithonia dla złagodzenia przeciwieństw.

Chalkidiki opinie

Chalkidiki, Grecja – © Zielonamapa


Rejon z pięknymi, najczystszymi w Grecji plażami i dziewiczą przyrodą. Nic dziwnego, że Chalkidiki należy do najpopularniejszych turystycznie rejonów w Grecji. Jest tam wszystko, o czym można zamarzyć na wakacjach: piaszczyste wybrzeże i góry, gęste lasy i cenne zabytki, zaciszne zakątki i imprezowe kurorty.

Dla kogo?

Półwysep Chalkidiki dzięki swojemu zróżnicowaniu otwiera się na różne typy turystów. Imprezowicze przeżyją tam niezapomniane, szalone noce. Plażowicze zbrązowieją na malowniczych plażach, a zapaleni zwiedzacze odkryją bogactwo historyczne tego regionu. Atrakcje dla siebie znajdą tam zatem osoby lubiące żywiołową zabawę i ciche zakątki, leniwy wypoczynek i aktywność fizyczną. Jeśli w podróży stawiasz na imprezowanie, plażowanie, uprawianie sportów lub zwiedzanie, szybko się przekonasz, jak wiele Chalkidiki ma ci do zaoferowania.