Chania

SPOKO

Chania (Hania) to drugi co do wielkości ośrodek na Krecie. Urzeka zabytkową zabudową powstałą z przecięcia wpływów starożytnych, weneckich i tureckich. Jego perełką jest Dzielnica Wenecka, zabytkowa część miasta, z wąskimi uliczkami, prowadzącymi wprost do tętniącego życiem portu. W Chanii historia subtelnie przeplata się z nowoczesnością. Wystarczy tylko spojrzeć na dawne kamienice, które zyskują nowoczesny koloryt, dzięki przekształceniu ich wnętrz w klimatyczne restauracje i przytulne hotele. To miasto nigdy nie zasypia. W ciągu dnia hałaśliwe od turystycznego gwaru, po zmroku rozbrzmiewa muzyką, dobiegającą z portu i niedalekich klubów na plażach.

Chania

Chania, Grecja – © Shutterstock

Dla kogo?

Jeśli lubisz zwiedzać, zabytki Chanii zrobią na tobie wrażenie. A może wolisz plażowanie? Miasto i okolice obfitują w malownicze plaże, na których można się opalać i uprawiać sporty wodne. Nie przegap tego miasta także, gdy będziesz szukać okazji do imprezowania na Krecie.

Wyspa Kreta

Z racji na swoje rozmiary, podzieliliśmy Kretę na kilka mniejszych części. Opisy każdej z nich znajdziesz, gdy odwiedzisz Rethymno, Chania, Laguna Balos, Elafonisi, Heraklion, Matala.