Elafonisi

SPOKO

Elafonisi to maleńka wyspa na południowo-zachodnim krańcu Krety, połączona z lądem malowniczą laguną. Tę samą nazwę nosi leżąca przy niej urokliwa plaża zaliczana do najpiękniejszych nie tylko na Krecie, ale i w całej Europie. Jej charakterystycznym elementem jest różowy piasek.

Elafonisi

Elafonisi, Grecja – © Shutterstock

Legenda głosi, że miała go tak zabarwić krew zamordowanych przez Turków kobiet i dzieci. Rzeczywiste wytłumaczenie jego barwy nie jest jednak tak drastyczne. Odcień różu przydały piaskowi wmieszane w niego muszelki. To w zestawieniu z intensywnie turkusową wodą usianą gdzieniegdzie pojedynczymi skałami robi niesamowite wrażenie. Elafonisi śmiało może konkurować z Laguną Balos o miano najpiękniejszej. Której należy się palma pierwszeństwa? Najlepiej ocenić to samodzielnie, odwiedzając obie te plaże. To jedne z napiękniejszych plaż w Grecji.

Dla kogo?

Na plaży poza miękkim piaskiem i czystą wodą liczą się dla ciebie piękne widoki? Na Elafonisi zaniemówisz z wrażenia. Możesz się tam udać z dziećmi. Płytkie dno i delikatne fale zagwarantują im spokojną, bezpieczną zabawę.

Wyspa Kreta

Z racji na swoje rozmiary, podzieliliśmy Kretę na kilka mniejszych części. Opisy każdej z nich znajdziesz, gdy odwiedzisz Rethymno, Chania, Laguna Balos, Elafonisi, Heraklion, Matala.