Heraklion

SPOKO

Heraklion jest największym miastem Krety. Chodząc jego ulicami i odkrywając okolice, trudno oprzeć się wrażeniu, że właśnie tam toczyły się dzieje wyspy. To przecież obok Heraklionu leży słynny Pałac w Knossos, a w samym mieście znajdują się Muzeum Historii Krety i Muzeum Archeologiczne z najważniejszą kolekcją minojskich artefaktów na świecie. Nie można też zapominać o weneckiej twierdzy, która od pięciu wieków broni dostępu do miasta. Obok tych miejsc symboli są jeszcze pełne czaru place z kawiarniami i kamienice ze sklepikami, które dodają miastu niepowtarzalnego uroku.

Heraklion

Knossos, Heraklion, Grecja – © Zielonamapa

Dla kogo?

Podczas wakacji z fascynacją odkrywasz ślady historii? Jedź do Heraklionu! Miasto jest bowiem numerem jeden na wyspie dla lubiących zwiedzać. Zarówno na jego terenie, jak i w bliskim sąsiedztwie znajduje się mnóstwo zabytków z najwyższej półki. Ten główny ośrodek na Krecie może być także dobrą bazą dla turystów, którzy preferują aktywny wypoczynek na łonie natury. Jeżeli trekking to twoje drugie imię, nie możesz sobie darować spaceru po okolicznych wąwozach i jaskiniach.

Wyspa Kreta

Z racji na swoje rozmiary, podzieliliśmy Kretę na kilka mniejszych części. Opisy każdej z nich znajdziesz, gdy odwiedzisz Rethymno, Chania, Laguna Balos, Elafonisi, Heraklion, Matala.