Hydra

SPOKO

50 km kw. – tylko tyle zajmuje Hydra, jedna z Wysp Sarońskich, w pobliżu Peloponezu. Maleńka rzadko bywa wymieniana wśród najpopularniejszych kierunków turystycznych w Grecji. A to jej zawdzięczamy największe utwory Leonarda Cohena – znany muzyk miał tam stworzyć swoje przeboje. Jej też pewnie niejedna para zawdzięcza swoją miłość – wyspa uchodzi bowiem za najbardziej romantyczne miejsce w Grecji. Można się o tym przekonać, podziwiając zalaną blaskiem zachodzącego słońca scenerię Hydry. Wtedy też budzi się nocne oblicze wyspy, a bary i tawerny wypełniają się turystami.

Hydra

Hydra, Grecja – © Shutterstock

Z kolei w ciągu dnia Hydra urzeka urokliwymi, żwirowymi plażami, 350 kościołami oraz elegancką architekturą z XVIII w. Sprawia wrażenie, jakby czas się na niej zatrzymał, gdy na jej nieliczne drogi leniwym krokiem wkraczają osiołki. Są nietypowym zastępnikiem samochodów, dla których ruch na wyspie jest zakazany.

Dla kogo?

Hydra to świetny kierunek dla spragnionych spokoju. Tam zamiast szumu samochodów usłyszysz szum fal, zamiast zatłoczonych plaż zobaczysz kameralne zakątki żwirowego wybrzeża. Możesz się tam zrelaksować w blasku słońca, wybrać na trekking, zanurkować i iść na imprezę.