Ios

SPOKO

Ios to cykladzka wyspa, którą w latach 60. i 70. XX w. Ios pokochali hippisi. Pozostała po nich pozytywna energia oraz atmosfera luzu i niekończącej się zabawy. Może to dzięki nim Ios bywa czasem nazywana, podobnie jak Mykonos, grecką Ibizą. A może dzięki tłumom młodych ludzi, głośnym klubom i przepełnionym plażom?

Ios

Ios, Grecja – © Zielonamapa


To jednak tylko jedna strona tej wyspy. Uciekniesz od niej, zaszywając się na kameralnych i dziewiczych skrawkach piaszczystego wybrzeża i wędrując szlakami, które omija większość turystów. Zaprowadzą cię do miejsc, za jakimi stoją wieki historii: ruin zamku weneckiego, grobu Homera. Rozejrzyj się wokół nich i zachwyć się otaczającym cię krajobrazem, gdzie dzika natura wciąż króluje nad komercją i masową turystyką.

Dla kogo?

Ios zasłynęła jako świetny kierunek wakacyjny dla młodych imprezowiczów. Jeśli bez zabawy do białego rana nie ma dla ciebie wakacji, to wakacje na Ios mogą być jednymi z najlepszych. Jedź tam także, gdy marzysz o wylegiwaniu się na plaży – na piaszczystym wybrzeżu z pewnością znajdzie się dla ciebie miejsce. Nie musisz się tam tylko lenić, bo poza leżakami czekają też sporty wodne i szlaki piesze. Dzięki tym ostatnim odkryjesz zabytki, których co prawda nie jest dużo, ale które potrafią zrobić wrażenie. Coś miłego dla zapalonych zwiedzaczy!