Kavala

3.83       Zobacz opinie (12)

Aż trudno uwierzyć, że turyści tak łatwo pomijają to miejsce. Kavala rzadko jest celem samym w sobie. Pobyt w niej traktuje się raczej jako krótki przystanek w drodze na Tasos. A to jedno z najpiękniejszych i najciekawszych miast w Grecji kontynentalnej, które zdecydowanie zasługuje na więcej uwagi.

Kavala

Kavala, Grecja - © Zielonamapa

Jego Stare Miasto odurza zapachami i zachwyca ciekawymi zabytkami. Pokazują one jak na przestrzeni wieków rodzime tradycje przeplatały się tam z wpływami muzułmańskimi. Poniżej nich rozciąga się złoty pas nabrzeża obmywany przez błękit morza. Zachwycający widok!

Dla kogo?

Jeśli na wakacjach lubisz zwiedzać, Kavala da ci mnóstwo powodów do zachwytu. Słynie z pięknej starówki i ciekawych zabytków. A może chętnie plażujesz? Nie odmawiaj sobie błogiego wypoczynku na złotym piasku. Malownicze plaże są oddalone od Kavali o zaledwie kilka kilometrów. Z kolei imprezowicze docenią walory miasta po zmroku. Masz ochotę na ouzo? Rezerwuj bilety lotnicze i daj się zaskoczyć nocnemu życiu Kavali.

Zdjęcia

  • Kavala
  • Kavala
  • Kavala
  • Kavala
  • Kavala
  • Kavala
  • Kavala
  • Kavala
  • Kavala
  • Kavala
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Bary i dyskoteki

W Kavali nie brakuje miejsc, w których można spędzić czas po zmroku. Na Starym Mieście dominują klimatyczne bary serwujące ouzo, w strefie przybrzeżnej znajdują się dyskoteki drgające w rytmie klubowych hitów. Popularnym miejscem jest klimatyczny Aqua Club nad morzem, gdzie w miłej atmosferze można posłuchać przebojów greckiej i zagranicznej muzyki.

Panagia, Stare Miasto

Spacer po Starym Mieście w Kavali to prawdziwa uczta dla zmysłów. Wzrok przykuwają urokliwe domki przy brukowanych ulicach i interesujące zabytki, a wokół roztacza się zapach kwiatów z przydomowych ogrodów i kawy parzonej w przytulnych kawiarenkach. Nie sposób nie zatrzymać się choć w jednej, by spróbować greckich słodkości. Uważaj, Panagia pochłonie cię na długie godziny!

Akwedukt Kamares

Potężny akwedukt powstał w XVI w., aby zaopatrywać Kavalę w wodę. I choć od dawna nie pełni już swojej funkcji, zyskał nową wartość jako symbol miasta i jego najbardziej rozpoznawalna atrakcja turystyczna. Potężną, długą na 270 m
konstrukcję można podziwiać na terenie Starego Miasta. Jest naprawdę imponująca!

W samej Kavali owszem znajdziesz plaże, ale zdecydowanie bardziej polecamy plaże na półwyspie Chalkidiki oraz wyspie Tasos.

Perigiali

Zaledwie 3 km od centrum Kavali rozciąga się pas złotego piasku. Świetne miejsce, żeby rozłożyć leżak, popływać, a na końcu zjeść obiad w pobliskiej tawernie. Plaża jest średnio zorganizowana, ale spełnia wszystkie warunki wymagane do odznaczenia Błękitną Flagą. Znajdują się na niej prysznice i przebieralnie. Na miejsce kursuje autobus z Kavali.

Tosca

Warto jednak nieco bardziej oddalić się od Kavali, aby trafić na tę wyjątkową plażę w cieniu drzew. Tosca została odznaczona Błękitną Flagą za czystość wody i świetnie przygotowaną infrastrukturę turystyczną. Można tam skorzystać z przebieralni i pryszniców oraz zjeść grecką przekąską w barze. Spokojne miejsce na wypoczynek 6 km od Kavali.

Batis

Ta malownicza plaża zasłużyła sobie na Błękitną Flagę pięknym położeniem w zatoce i krystalicznie czystą wodą. Wystarczy oddalić 4 km od Kavali, żeby trafić do tego rajskiego zakątka, w którym nie ma czasu na nudę. Znajdują się tam baseny, plac zabaw dla dzieci. Są nawet prowadzone zajęcia sportowe dla najmłodszych. Plaża jest świetnie zorganizowania – na turystów czekają przebieralnie, prysznice, restauracje i bary. W pobliżu Kavali to najlepsze miejsce na uprawianie sportów wodnych.

Rapsani

W niedużej odległości od Kavali znajduje się urokliwa plaża Rapsani, odznaczona Błękitną Flagą. Jest wyposażona w najważniejsze udogodnienia turystyczne: przebieralnie, prysznice, obiekty gastronomiczne. Świetne miejsce dla osób, które nie chcą oddalać się od miasta – plaża znajduje się zaledwie 1 km od centrum. Można tam dojechać autobusem.

Zobacz także

Grecja
Życie nocne w Grecji
Grecja
Co zwiedzić w Grecji?
Grecja
Cuda natury w Grecji
Grecja
Najlepsze plaże Grecji
Grecja
Aktywnie w Grecji
Grecja
Poza szlakiem w Grecji
©2021 Zielonamapa.pl
facebook icon
twitter icon
youtube icon
instagram icon
telegram icon