Kefalonia

SPOKO

Kefalonia jest największą wyspą w archipelagu Wysp Jońskich. Jedna z jej licznych plaż, Myrtos, znajduje się wśród 30 najpiękniejszych na świecie, mimo to cała Kefalonia opiera się masowej turystyce. Jej urokliwe wioski zachowują autentyzm greckiej codzienności, a wzdłuż wybrzeża i w głębi lądu wciąż można znaleźć dziewicze zakątki. Wyspa nie dała się pokonać silnym trzęsieniom ziemi, które nawiedzały ją przez wieki.

Kefalonia

Kefalonia, Grecja – © Shutterstock

Wielu miejscom udało się przywrócić dawny blask i oryginalną architekturę, inne oparły się żywiołowi. Tak udało się ukryć złowrogie oblicze natury, pozostawiając tylko to, co w niej najpiękniejsze: góry, lasy, jaskinie. Grecy nazywają Kefalonię najpilniej strzeżoną tajemnicą grecką. Nie wahaj się uchylić jej rąbka!

Dla kogo?

Jeśli marzysz o wylegiwaniu się na plaży, Kefalonia umożliwi ci to w sposób, który przerasta wyobrażenia. Jej zjawiskowe wybrzeże pozwoli ci także na aktywność w wodzie. Potrzebujesz odrobiny ryzyka i chętnie smakujesz nowych doświadczeń? Szeroki wachlarz sportów wodnych zrobi na tobie wrażenie. Ciekawe atrakcje czekają też na lądzie. Na własnych nogach, na rowerze lub samochodem odkryjesz przyrodnicze bogactwo oraz urok wiosek i miasteczek, łącząc zwiedzanie z wypoczynkiem na łonie natury.