Matala

SPOKO

Matala jest jak złoty środek, mimo że wcale nie leży w centrum Krety, a na jej południowym wybrzeżu. Nie tak skomercjalizowana jak kurorty północy, a jednocześnie nie tak dziewicza jak nieodkryte miasteczka południa, wydaje się, że idealnie odpowiada różnorodnym, turystycznym gustom. Wystarczy pojawić się tam w szczycie sezonu, żeby przekonać się, jak bardzo popularna jest ta nieduża rybacka wioska.

Matala na Krecie

Matala, Grecja – © pamontgo

Przyciąga dziewiczą okolicą, piękną plażą z wydrążonymi jaskiniami i nostalgią za kulturą hipisowską, która królowała w niej w latach 60. i 70. XX w. Klimat tamtych czasów zdążył przez lata przygasnąć. Ożywa jednak raz w roku, w jeden z czerwcowych weekendów, podczas Matala Beach Festival.

Dla kogo?

Matala jest świetnym miejscem dla osób, które chciałyby zobaczyć mniej znane i bardziej dziewicze oblicze Krety. Tam połączysz wypoczynek na piasku ze zwiedzaniem i uprawianiem sportów. Lubisz leniuchować nad morzem? Szybko ulegniesz sielankowemu klimatowi plaży w Matali, a w razie przypływu energii, będziesz mógł spróbować sportów wodnych. Chyba że wolisz aktywność na lądzie. W tej sytuacji koniecznie wybierz się na trekking w pobliskie góry. Do Matali możesz też śmiało pojechać z myślą o zwiedzaniu. W jej okolicy czekają na ciebie niesamowite odkrycia.

Wyspa Kreta

Z racji na swoje rozmiary, podzieliliśmy Kretę na kilka mniejszych części. Opisy każdej z nich znajdziesz, gdy odwiedzisz Rethymno, Chania, Laguna Balos, Elafonisi, Heraklion, Matala.