Retimno

ŚREDNIO

Rethymno (Retimno) jest trzecim co do wielkości miastem na Krecie, położonym na północy wyspy, między Chanią a Heraklionem. Jego lokalizacja czyni go miejscem uprzywilejowanym. W okolicy znajduje się bowiem duże skupisko wąwozów i jaskiń oraz piękna dolina z najwyższymi szczytami górskimi. A i w samym mieście nie brakuje prawdziwych perełek. Jego symbolem jest potężna Forteca – najznakomitszy, choć jeden z wielu, śladów weneckiego panowania na Krecie. Inne można znaleźć na terenie Starego Miasta i wzdłuż malowniczego portu. To wszystko sprawia, że wielu uznaje Rethymno za najbardziej urokliwy ośrodek na wyspie.

Rethymno

Rethymno, Grecja – © Zielonamapa

Dla kogo?

Rethymno jest idealnym miejscem na połączenie zwiedzania z plażowaniem i aktywnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Samo miasto powinno ci się spodobać, jeżeli lubisz zwiedzać. Z kolei bogato przyrodniczo okolice, zachęcą cię do trekkingu i odkrywania perełek natury. W ścisłym sąsiedztwie miasta znajdziesz kilka plaż, może nie najpiękniejszych, ale piaszczystych i dobrze zorganizowanych, które powinny cię zadowolić, jeżeli będziesz szukać ochłody w upalny dzień. Zostaw też siły na wieczorną imprezę – w Rethymno nie brakuje klimatycznych barów i dyskotek.

Wyspa Kreta

Z racji na swoje rozmiary, podzieliliśmy Kretę na kilka mniejszych części. Opisy każdej z nich znajdziesz, gdy odwiedzisz Rethymno, Chania, Laguna Balos, Elafonisi, Heraklion, Matala.