Santorini

SPOKO

Santorini (Thira) to wyspa marzenie. Niezaprzeczalnie najbardziej malownicza z wysp greckich i jedna z najpiękniejszych na świecie jest godną pozazdroszczenia wizytówką Grecji. Jej rozsypane na wysokich skałach białe domki z niebieskimi dachami harmonizują z błękitem morza, tworząc iście bajkową scenerię.

Santorini to wyspa paradoks. Za tą idylliczną przestrzenią skrywa się bowiem potęga wulkanu, który stulecia temu potężnym wybuchem rozłupał Thirę na mniejsze wysepki i aż do dzisiaj pozostaje aktywny. Trudno jednak o tym myśleć, gdy patrzy się na malownicze plaże, śledzi pozostałości historii, podziwia urokliwą scenerię miasteczek i wydaje okrzyk zachwytu na widok najpiękniejszego na świecie zachodu słońca.

Dla kogo?

Te urokliwe krajobrazy, powstałe z harmonijnego połączenia natury i architektury z pewnością docenią podróżnicy-esteci. Pozostałościami sprzed wielu wieków zafascynują się pasjonaci zwiedzania. Na plażach z przyjemnością wypoczną amatorzy wodnych i słonecznych kąpieli. A z wielu możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu nie omieszkają skorzystać miłośnicy sportów wodnych i wszelkiej aktywności fizycznej. Na nudę nie będą też narzekać szukający rozrywki imprezowicze.