Alicante

4.20       Zobacz opinie (10)

Alicante to nadmorskie miasto, leżące między Murcją a Benidormem, 170 km na południe od Walencji. Jest jednym z popularniejszych kurortów będących częścią Costa Blanca. Jest to region turystyczny obejmujący 244 km wybrzeża Hiszpanii. Turyści odwiedzają Alicante z kilku powodów. Pierwszym i najważniejszym jest położone w jego bliskim sąsiedztwie lotnisko. Z Polski latają tam w sezonie m.in. tanie linie. Po drugie, Alicante posiada sporo zabytków, z zamkiem św. Barbary na czele. Po trzecie, kurort ten oferuje dostęp do pięknych plaż. A po czwarte, pod kątem widoków Alicante jest jednym z bardziej zjawiskowych miejsc w tej części wybrzeża.

Alicante

Alicante, Hiszpania - © Zielonamapa

Dla kogo?

Alicante na pewno będzie dobrym wyborem, jeśli szukasz miejsca, które ma wszystko. Co to oznacza? Że w Alicante będziesz mógł zwiedzać, plażować, spacerować, próbować hiszpańskiej kuchni, a do tego wyżywać się fotograficznie. Dodatkowo, jeśli nie lubisz marnować czasu na jeżdżenie i chcesz mieć wszystko pod ręką, to również Ci się tu spodoba. Z lotniska do miasta dojedziesz w 20 min, a po mieście możesz przemieszczać się na piechotę lub na rowerze.

Zdjęcia

 • Alicante
 • Alicante
 • Alicante
 • Alicante
 • Alicante
 • Alicante
 • Alicante
 • Alicante
 • Alicante
 • Alicante
 • Alicante
 • Alicante
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Oczywiście najlepszą porą na wizytę w Alicante jest lato. W szczególności, jeśli zależy Ci na wypoczynku na plaży. Jeśli jednak chcesz tylko zwiedzać i spacerować, wtedy możesz odwiedzić Alicante na wiosnę lub jesienią.

Zwiedzanie Alicante to czysta przyjemność. Miasto obfituje w wiele, ciekawych miejsc. Na pewno ucieszy Cię fakt, że wstęp do większości muzeów jest darmowy. Dlatego w przerwie od plażowania korzystaj i eksploruj atrakcje Alicante.

Zamek św. Barbary

Największą, w przenośni i dosłownie, atrakcją Alicante jest zamek św. Barbary (Castillo de Santa Bárbara). Nie trudno go nie zauważyć, gdyż wznosi się blisko morza, na szczycie wzgórza Benacantil mającego 166 m n.p.m.. Ta średniowieczna twierdza jest najlepszym punktem widokowym całego Alicante. Do naszych czasów zachowały się mury i budynki z XIV i XVIII w.. Wstęp na teren warowni jest bezpłatny. Do zamku możesz dostać się na piechotę, autobusem lub windami (Ascensor al castell de Santa Bàrbara; korzystanie z nich jest odpłatne), do których wejście znajduje się naprzeciwko plaży El Postiguet.

Wyspa Tabarca

Będąc w Alicante rozważ także wycieczkę na Wyspę Tabarca. Znajduje się na zachód od miasta i stanowi jedyną w tej okolicy zamieszkaną wyspę. Dostaniesz się tam w ramach jednodniowych rejsów łodziami, które zwykle startują rano, a wracają do Alicante późnym popołudniem. Tabarca jest największą z wysp, jednak wokół niej znajdziesz też mniejsze wysepki. Niegdyś była ona domem dla… piratów. Później zamieszkiwali ją głównie rybacy. Tabarca ma sporo uroku i pozwoli na chwilę zapomnieć o gwarnym kurorcie.

Turyści cenią Alicante głównie ze względu na jego lokalizację. Miasto skupia się wokół dużej zatoki, a górzysty teren nadaje mu sporo malowniczości. Okolica Alicante słynie z wielu, wspaniałych plaż, które zachwycą nawet najbardziej wybredne osoby.

Playa del Postiguet

Najsłynniejszą plażą Alicante jest Playa del Postiguet. Rozciąga się na wschód od centrum, 5 min spacerem od starówki. Z tego też powodu jest zwykle najbardziej zatłoczoną plażą Alicante. Nie można jej jednak odmówić uroku. Piaszczysta, długa i szeroka oferuje piękne widoki na okolicę. Biegnąca wzdłuż niej promenada jest idealnym miejscem na spacer.

Playa de la Albufereta

Playa de la Albufereta to malutka, piaszczysta plaża, leżąca między Alicante a San Juan. Chętnie wypoczywają tu mieszkańcy miasta. Na plażę tę uciekają przed tłumami, jakie zwykle kłębią się w obrębie kurortu.

Cabo de la Huerta

Cabo de la Huerta to przylądek znajdujący się pomiędzy Albuferatą a San Juan. Jeśli cenisz bardziej dzikie miejsca, gdzie oprócz piasku znajdziesz też skały, to na pewno Ci się tam spodoba. Ze względu na kameralną atmosferę, chętnie wypoczywają tam naturyści.

San Juan Playa

Na wschód od Alicante znajdziesz długą na 3 km plażę San Juan. To dobry kierunek, jeśli chcesz spędzić czas w nieco spokojniejszym i mniej zatłoczonym miejscu. Plaża jest piaszczysta i oferuje łagodne wejście do morza. Z Alicante bez trudu dojedziesz tu tramwajem nr 3.

Zobacz także

Hiszpania
Co zwiedzić w Hiszpanii?
Hiszpania
Najlepsze plaże w Hiszpanii
Hiszpania
Życie nocne w Hiszpanii
Hiszpania
Parki narodowe w Hiszpanii
Hiszpania
Aktywnie w Hiszpanii
Hiszpania
Poza Szlakiem w Hiszpanii
©2021 Zielonamapa.pl
facebook icon
twitter icon
youtube icon
instagram icon
telegram icon