Cabrera

3.33       Zobacz opinie (6)

Wyspa Cabrera, wchodząca w skład archipelagu Balearów, jest prawdziwą perełką tej części Morza Śródziemnego. Jej nazwa oznacza “Wyspę Kóz”. Niegdyś zwierzaki te dość licznie ją zamieszkiwały. Wraz z osiemnastoma innymi wyspami tworzy Park Narodowy Cabrera. Wycieczki łodziami organizowane są z Majorki, z dwóch portów: Portopetro i Colonia Sant Jordi. Ze względu na to, że Cabrera jest terenem chronionym, lokalne władze ograniczają ilość turystów, jaka w jednym czasie może tam przebywać. Stąd spotkać się można z opiniami, że jest to prawdziwa, rajska wyspa.

Cabrera

Cabrera, Hiszpania - © Zielonamapa

Dla kogo?

Jeśli szukasz miejsca odludnego, dzikiego i pięknego, wtedy Cabrera będzie idealnym celem jednodniowej wycieczki. Fakt, rejsy łodziami nie są bardzo tanie, ale nie będziesz żałował ani jednego wydanego eurocenta.

Baleary

Pozostałe wyspy wchodzące w skład Balearów to Ibiza, Majorka, Formentera i Minorka. Sprawdź wszystkie zanim podejmiesz decyzję na którą się wybrać.

Zdjęcia

 • Cabrera
 • Cabrera
 • Cabrera
 • Cabrera
 • Cabrera
 • Cabrera
 • Cabrera
 • Cabrera
 • Cabrera
 • Cabrera
 • Cabrera
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Oczywiście latem. Wtedy będziesz miał najlepsze warunki do eksplorowania wysepki oraz pływania z maską i rurką (które stanowi część każdej wycieczki łodzią). Dodatkowo, rejsy na Cabrerę odbywają się w sezonie.

Cabrera jest praktycznie niezamieszkana. W efekcie na wyspie znajdziesz raptem kilka budynków, a poza tym czeka tu na Ciebie dzika przyroda pod postacią niesamowitej roślinności i wielu gatunków ptaków. Czy jednak na Cabrerze są jakieś szczególne miejsca godne uwagi? Pewnie, że tak!

Niebieska Grota

Jedną z największych atrakcji Cabrery jest Niebieska Grota (Blue Grotto) znajdująca się w zatoce Cala Gandulf. Stanowi ona obowiązkowy przystanek wszystkich rejsów łodziami. Ma długość ok. 160 m. Dostać się do niej można tylko od strony morza. Swoją nazwę zawdzięcza niebieskiej poświacie, która tworzy się na jej ścianie dzięki wpadającym do niej promieniom słonecznym.

Muzeum Etnograficzne Cabrera

Tuż obok głównego portu na wyspie działa Muzeum Etnograficzne Cabrera. Przybliża ono historię wyspy, jej środowisko naturalne oraz odkrycia archeologiczne. Nieopodal znajdziesz też niewielki ogród botaniczny.

Castell de Cabrera

Zamek położony jest na wysokości 72 m n.p.m., pomiędzy dwiema zatokami w centralnej części wyspy. Zbudowany został w XV w. i pełnił typowe funkcje obronne. Był wielokrotnie przebudowywany, głównie ze względu na to, że często był atakowany i niszczony. Podobno zaatakował go słynny Barbarossa. Później zamek zamieniony został na miejsce odosobnień, gdzie przebywały osoby poddawane kwarantannie. Obecnie twierdza stanowi jeden z lepszych punktów widokowych całej wyspy.

Zobacz także

Hiszpania
Życie nocne w Hiszpanii
Hiszpania
Co zwiedzić w Hiszpanii?
Hiszpania
Parki narodowe w Hiszpanii
Hiszpania
Najlepsze plaże w Hiszpanii
Hiszpania
Aktywnie w Hiszpanii
Hiszpania
Poza Szlakiem w Hiszpanii
©2021 Zielonamapa.pl
facebook icon
twitter icon
youtube icon
instagram icon
telegram icon