Sant Maurici

SPOKO

Aigüestortes i Estany de Sant Maurici to jedyny park narodowy na terenie Katalonii. Obejmuje on swoim zasięgiem środkową część hiszpańskich Pirenejów. Wysokie na ponad 3000 m n.p.m. skaliste szczyty kontrastują z ogromną ilością górskich jezior. Stąd też nazywany jest czasem “parkiem 200 jezior”.

estany de sant maurici

Estany de Sant Maurici, Hiszpania – © Zielonamapa

Licznymi szlakami o różnych stopniach trudności możesz zwiedzić mnóstwo polodowcowych dolin, oraz dotrzeć do zabytkowych kościołów rozrzuconych na terenie parku. Dzięki dużym różnicom wysokości (od 1200 do 3029 m n.p.m.) występuje tu ogromna bioróżnorodność. Gęste lasy iglaste sąsiadują z wysokogórskimi polanami, oraz nagimi skałami.

Dla kogo?

Kochasz naturę oraz piesze wędrówki? Jeśli tak, to Park Narodowy Aigüestortes i Estany de Sant Maurici jest miejscem dla Ciebie. Gdy dodatkowo lubisz obcować z dziką przyrodą, to na jego terenie będziesz miał okazję spotkać wiele ciekawych gatunków zwierząt. W dostępnych wariantach szlaków znajdą coś dla siebie zarówno rodziny z dziećmi, jak i osoby szukające większej dawki górskiej adrenaliny.