Formentera

SPOKO

Formentera to wyspa leżąca na Balearach. Większości turystów archipelag ten kojarzy się jedynie z Ibizą i Majorką. Jednak nie tylko te dwie wyspy są godne uwagi. Warto też odwiedzić Formenterę, która jest czwartą, największą wyspą na Balearach. Znajduje się tuż obok swej popularniejszej koleżanki, czyli Ibizy.

Formentera

Formentera, Hiszpania – © Shutterstock


Czym się wyróżnia Formentera? Przede wszystkim niesamowicie urozmaiconą linią brzegową. Dzięki temu znajdziesz tam kilka naprawdę doskonałych plaż, a widoki będą przepiękne. Jej plusem jest również fakt, że nie ma tam ogromnej ilości kurortów. Ale w sezonie generuje to mały problem – trudno znaleźć wolny pokój w jakimkolwiek hotelu czy pensjonacie.

Dla kogo?

Marzą Ci się złote plaże i turkusowa toń morza? Chcesz odpocząć, uzyskać idealną opaleniznę, a w telefonie mieć tysiące zdjęć jak z folderów biur podróży? Jeśli tak, to powinieneś rozważyć wakacje na Formenterze.

Baleary

Pozostałe wyspy wchodzące w skład Balearów to Ibiza, Majorka, Minorka i Cabrera. Sprawdź wszystkie zanim podejmiesz decyzję na którą się wybrać.