Formentera

4.17       Zobacz opinie (6)

Formentera to wyspa leżąca na Balearach. Większości turystów archipelag ten kojarzy się jedynie z Ibizą i Majorką. Jednak nie tylko te dwie wyspy są godne uwagi. Warto też odwiedzić Formenterę, która jest czwartą, największą wyspą na Balearach. Znajduje się tuż obok swej popularniejszej koleżanki, czyli Ibizy.

Formentera

Formentera, Hiszpania - © Zielonamapa

Czym się wyróżnia Formentera? Przede wszystkim niesamowicie urozmaiconą linią brzegową. Dzięki temu znajdziesz tam kilka naprawdę doskonałych plaż, a widoki będą przepiękne. Jej plusem jest również fakt, że nie ma tam ogromnej ilości kurortów. Ale w sezonie generuje to mały problem - trudno znaleźć wolny pokój w jakimkolwiek hotelu czy pensjonacie.

Dla kogo?

Marzą Ci się złote plaże i turkusowa toń morza? Chcesz odpocząć, uzyskać idealną opaleniznę, a w telefonie mieć tysiące zdjęć jak z folderów biur podróży? Jeśli tak, to powinieneś rozważyć wakacje na Formenterze.

Baleary

Pozostałe wyspy wchodzące w skład Balearów to Ibiza, Majorka, Minorka i Cabrera. Sprawdź wszystkie zanim podejmiesz decyzję na którą się wybrać.

Zdjęcia

  • Formentera
  • Formentera
  • Formentera
  • Formentera
  • Formentera
  • Formentera
  • Formentera
  • Formentera
  • Formentera
  • Formentera
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Cóż, planując wakacje w szczycie letniego sezonu musisz pamiętać, by zarezerwować je z naprawdę dużym wyprzedzeniem. Owszem, Formentera nie jest najpopularniejszą z wysp Balearów. Ale z racji stosunkowo niedużej ilości hoteli, miejsca w nich tak czy inaczej rozchodzą się jak świeże bułeczki. Sytuacja wygląda nieco lepiej, gdy zdecydujesz się na wizytę w maju/czerwcu lub we wrześniu. Wtedy generalnie przebywa tam mniej turystów.

Głównym, turystycznym wabikiem, jaki przyciąga turystów na Formenterę, są tamtejsze plaże. W dużej mierze długie i piaszczyste oferują doskonałe warunki do kąpieli morskich i słonecznych.

Platja de Migjorn

Najbardziej znaną i najdłuższą, mającą 6 km, plażą Formentery jest Platja de Migjorn. Znajdziesz ją w południowej, centralnej części wyspy. W dużej mierze jest piaszczysta, ale znajdziesz też fragmenty ze skałami. Choć cieszy się sporą popularnością, to z racji swej wielkości bez trudu uda Ci się znaleźć bardziej zaciszne miejsce. Przy plaży działa kilka barów.

Playa Caló De s’Oli

Playa Caló De s’Oli będzie dla Ciebie ciekawą propozycją, jeśli szukasz miejsca dzikiego. Zatoka z plażą znajdują się na zachód od La Saviny. Jest tam sporo skał, ale znajdziesz też fragment z piaskiem. Dno morskie jest raczej kamieniste, więc zabierz buty do pływania. Nie zapomnij też o masce i rurce, ponieważ woda jest tu bardzo przejrzysta i pozwala na obserwowanie podwodnego życia.

Zobacz także

Hiszpania
Co zwiedzić w Hiszpanii?
Hiszpania
Najlepsze plaże w Hiszpanii
Hiszpania
Życie nocne w Hiszpanii
Hiszpania
Parki narodowe w Hiszpanii
Hiszpania
Aktywnie w Hiszpanii
Hiszpania
Poza Szlakiem w Hiszpanii
©2021 Zielonamapa.pl
facebook icon
twitter icon
youtube icon
instagram icon
telegram icon