Frigiliana

SPOKO

Frigiliana to niewielkie miasteczko leżące w południowej Hiszpanii, niecałe 60 km od Malagi. Jest to doskonały przykład tzw. pueblos plancos, czyli białych miast. Dominują w nich budynki o fasadach pokrytych intensywnie białym wapieniem. Pomimo bliskości popularnych wakacyjnych destynacji, Frigiliana świetnie utrzymuje swój autentyczny charakter.

frigiliana

Frigiliana, Hiszpania – © Zielonamapa


Tradycyjna architektura i wielokulturowe dziedzictwo widoczne są na każdym kroku. Szczególnie ciekawa jest górna dzielnica, która pochodzi jeszcze z czasów arabskich. Klimatu całemu miastu, dodaje również piękne położenie na zboczach gór, na wysokości ponad 300 m n.p.m.. Warto “zagubić się” na chwilę pośród wąskich uliczek Frigiliany, określanej przez wielu najpiękniejszą miejscowością Andaluzji.

Dla kogo?

Jeśli interesuje Cię hiszpańska kultura albo architektura, to nie możesz ominąć Frigiliany. Gdy planujesz wypoczynek na popularnym Costa del Sol, ale chciałbyś też zobaczyć coś ciekawego, to zdecydowanie zaplanuj tu wycieczkę. Wielbiciele pięknych widoków z pewnością będą zadowoleni z wizyty we Frigilianie.