Gibraltar

SPOKO

Gibraltar położony jest na południowym krańcu Półwyspu Iberyjskiego, ale oficjalnie jest to zamorskie terytorium zależne od Wielkiej Brytanii. Pomimo, że jego obszar ma 6,5 kilometra kwadratowego, to znajdziesz tu wiele atrakcji turystycznych. Największą z nich jest słynna Skała Gibraltarska, która wybija się z oceanu na wysokość prawie 430 metrów. Poza naturalnymi atrakcjami, czeka tu na Ciebie ciekawa mieszanka klimatów typowo hiszpańskich z brytyjskimi.

Gibraltar

Gibraltar – © Zielonamapa.pl

Jako region autonomiczny posiada on własną walutę, czyli Funt Gibraltarski. Co więcej, podległy jest królowej Brytyjskiej. Na ulicach zobaczysz słynne, angielskie, czerwone budki telefoniczne, oraz klasyczne, angielskie puby. Od wieków jest to też miejsce styku różnych kultur. W efekcie na małej powierzchni znajdują się kościoły zarówno anglikańskie jak i katolickie, a także meczet czy synagoga.

Dla kogo?

Jeśli lubisz poznawać różne kultury, to pobyt na Gibraltarze będzie dla Ciebie interesującym doświadczeniem. Również pasjonaci historii znajdą tu wiele ciekawostek, takich jak tunele wydrążone podczas drugiej wojny światowej. Wielbiciele natury oraz pięknych widoków z pewnością docenią wycieczkę na Skałę Gibraltarską. Po drugiej stronie Cieśniny odwiedź Ceutę