Gomera

3.43       Zobacz opinie (7)

Gomera (La Gomera) jest jedną z rzadziej odwiedzanych wysp należących do archipelagu Wysp Kanaryjskich. Z jednej strony szkoda, bo wielu turystów traci możliwość obcowania z zachwycającą przyrodą oraz niesamowitymi krajobrazami, jakie oferuje. Z drugiej strony, dzięki temu Gomera mogła zachować swoją autentyczność, tradycje i dziewiczą naturę. Na pewno jest miejscem, w którym można się zaszyć, by w spokoju odpocząć od natłoku codziennych spraw. Ale żeby nie było - jest tu co robić. Głównie dzięki szlakom pieszym, które zaprowadzą Cię do wielu niezwykłych miejsc w jej obrębie.

Gomera Agulo

Gomera, Hiszpania - © Zielonamapa

Dla kogo?

Gomera to kierunek dla tych, którzy szukają miejsca spoza głównych, turystycznych szlaków. Jeśli należysz do tego grona, to wyspa Cię zachwyci. Głównie za sprawą niesamowitej i nietuzinkowej przyrody.

Wyspy Kanaryjskie

Nie wiesz którą wyspę wybrać? Która będzie odpowiednia dla Ciebie? Sprawdź opinie o wszystkich Wyspach Kanaryjskich. Pozostałe w archipelagu to Lanzarote, Gran Canaria, Fuerteventura, Teneryfa, La Palma, El Hierro, Gomera.

Zdjęcia

 • Gomera
 • Garajonay, Gomera, Hiszpania - © Zielonamapa
 • Gomera
 • Gomera
 • Gomera
 • Gomera
 • Gomera
 • Gomera
 • Gomera
 • Gomera
 • Gomera
 • Gomera
 • Gomera
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Na Gomerę możesz spokojnie wybrać się w szczycie letniego sezonu. Dlaczego? Bo nawet wtedy nie zastaniesz tam takich tłumów, jak na innych wyspach archipelagu.

Cóż, plaże Gomery nie są tak zjawiskowe, jak te na Teneryfie czy Gran Canarii. Jednak, jeśli zdecydujesz się na relaks na jednej z nich, to tak czy inaczej będziesz zadowolony. Głównie dlatego, że na większości z nich jest dość pusto. I to nawet w szczycie sezonu.

Gomera
Gomera, Hiszpania - © Zielonamapa

Playa De Caleta

We wschodniej części wyspy wybierz się do niewielkiej zatoki, która leży w niedużej odległości od miejscowości Santa Catalina. Znajdziesz tam uroczą Playa De Caleta. Dzięki temu, że jest osłonięta, ocean nie jest tak wzburzony, jak w innych częściach wybrzeża. Kameralnie, cicho i spokojnie.

Playa De Caleta Gomera
Playa De Caleta, Gomera, Hiszpania - © Zielonamapa

Playa del Medio

Jedną z ładniejszych plaż Gomery jest Playa del Medio. Położona jest na wschód od Barranco de Santiago. Jest kamienista i znajdziesz tam wiele, ciekawych formacji skalnych. Koniecznie zabierz buty do pływania i/lub płetwy.

Playa del Medio Gomera
Playa del Medio, Gomera, Hiszpania - © Zielonamapa

Playa de Valle Gran Rey

Playa de Valle Gran Rey rozciąga się przy miejscowości Playa de la Calera, na zachodnim brzegu Gomery. Znajdziesz na niej szary piasek, który może nie robi jakiegoś super wrażenia, ale jest miłą odmianą od kamieni z innych części wybrzeża. Plaża jest dość rozległa i działają przy niej restauracje. Będzie dobrym wyborem jeśli podróżujesz z dziećmi. 

Gomera
Playa de la Calera, Gomera, Hiszpania - © Zielonamapa

Na pewno Gomerę warto odwiedzić z jednego powodu. A mianowicie, by zobaczyć zachwycające krajobrazy oraz roślinność. Gomera zaskakuje tym, że jest niesamowicie zielona, a jej teren jest mocno różnorodny.

Gomera
Gomera, Hiszpania - © Zielonamapa

Parque Nacional de Garajonay

Jedną z największych atrakcji wyspy jest bez wątpienia Parque Nacional de Garajonay (Park Narodowy Garajonay). Założony został w 1981 i chroni niezwykle rzadkie lasy wawrzynowe. Porastają one centralną część wyspy i mogą stanowić idealną przestrzeń dla baśniowych, filmowych scenerii.

Garajonay, Gomera, Hiszpania - © Zielonamapa
Garajonay, Gomera, Hiszpania - © Zielonamapa

Czym się bowiem charakteryzują lasy wawrzynowe? Że roślinność jest tam fantazyjnie poskręcana. W efekcie możesz tam liczyć na wprost niesamowite doznania wizualne, bo dodatkowo drzewa są porośnięte intensywnie zielonymi mchami. Na terenie parku znajdziesz sporo szlaków pieszych, m.in. na najwyższy szczyt Gomery, czyli Alto de Garajona (1487 m n.p.m.). Warto na koniec też dodać, że Parque Nacional de Garajonay został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Mirador Del Morro De Agando

Będąc w Parku Narodowy Garajonay koniecznie odwiedź jeden ze znajdujących się tam punktów widokowym. Do najbardziej znanych należy Mirador Del Morro De Agando. Zlokalizowany jest nieopodal drogi CV-14, na styku trzech ważnych miejsc na wyspie - wspomnianego parku, rezerwatu Benchijigua oraz nieopodal Roque de Agando, czyli gigantycznej, mającej 1246 m wulkanicznej skały.

Los Órganos, Gomera
Los Órganos, Gomera, Hiszpania - © Zielonamapa

Matka Natura stworzyła na Gomerze sporo cudów. Jednym z nich jest Los Órganos, czyli ściana jednego z klifów, która wygląda jak gigantyczne, kościelne organy. Powstały ze magmy, która głównie dzięki działaniu wody, została ukształtowana w ten wyjątkowo regularny sposób. Znajdują się po północnej stronie wyspy i dotrzeć do nich możesz podczas rejsów wycieczkowych. 

Zobacz także

Hiszpania
Co zwiedzić w Hiszpanii?
Hiszpania
Najlepsze plaże w Hiszpanii
Hiszpania
Życie nocne w Hiszpanii
Hiszpania
Parki narodowe w Hiszpanii
Hiszpania
Aktywnie w Hiszpanii
Hiszpania
Poza Szlakiem w Hiszpanii
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon