Gomera

3.43       Zobacz opinie (7)

Gomera (La Gomera) jest jedną z rzadziej odwiedzanych wysp należących do archipelagu Wysp Kanaryjskich. Z jednej strony szkoda, bo wielu turystów traci możliwość obcowania z zachwycającą przyrodą oraz niesamowitymi krajobrazami, jakie oferuje. Z drugiej strony, dzięki temu Gomera mogła zachować swoją autentyczność, tradycje i dziewiczą naturę. Na pewno jest miejscem, w którym można się zaszyć, by w spokoju odpocząć od natłoku codziennych spraw. Ale żeby nie było - jest tu co robić. Głównie dzięki szlakom pieszym, które zaprowadzą Cię do wielu niezwykłych miejsc w jej obrębie.

Gomera Agulo

Gomera, Hiszpania - © Zielonamapa

Dla kogo?

Gomera to kierunek dla tych, którzy szukają miejsca spoza głównych, turystycznych szlaków. Jeśli należysz do tego grona, to wyspa Cię zachwyci. Głównie za sprawą niesamowitej i nietuzinkowej przyrody.

Wyspy Kanaryjskie

Nie wiesz którą wyspę wybrać? Która będzie odpowiednia dla Ciebie? Sprawdź opinie o wszystkich Wyspach Kanaryjskich. Pozostałe w archipelagu to Lanzarote, Gran Canaria, Fuerteventura, Teneryfa, La Palma, El Hierro, Gomera.

Zdjęcia

 • Gomera
 • Gomera
 • Gomera
 • Gomera
 • Gomera
 • Gomera
 • Gomera
 • Gomera
 • Gomera
 • Gomera
 • Gomera
 • Gomera
 • Gomera
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Na Gomerę możesz spokojnie wybrać się w szczycie letniego sezonu. Dlaczego? Bo nawet wtedy nie zastaniesz tam takich tłumów, jak na innych wyspach archipelagu.

Na pewno Gomerę warto odwiedzić z jednego powodu. A mianowicie, by zobaczyć zachwycające krajobrazy oraz roślinność. Gomera zaskakuje tym, że jest niesamowicie zielona, a jej teren jest mocno różnorodny.

Parque Nacional de Garajonay

Jedną z największych atrakcji wyspy jest bez wątpienia Parque Nacional de Garajonay (Park Narodowy Garajonay). Założony został w 1981 i chroni niezwykle rzadkie lasy wawrzynowe. Porastają one centralną część wyspy i mogą stanowić idealną przestrzeń dla baśniowych, filmowych scenerii. Czym się bowiem charakteryzują lasy wawrzynowe? Że roślinność jest tam fantazyjnie poskręcana. W efekcie możesz tam liczyć na wprost niesamowite doznania wizualne, bo dodatkowo drzewa są porośnięte intensywnie zielonymi mchami. Na terenie parku znajdziesz sporo szlaków pieszych, m.in. na najwyższy szczyt Gomery, czyli Alto de Garajona (1487 m n.p.m.). Warto na koniec też dodać, że Parque Nacional de Garajonay został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Los Órganos

Matka Natura stworzyła na Gomerze sporo cudów. Jednym z nich jest Los Órganos, czyli ściana jednego z klifów, która wygląda jak gigantyczne, kościelne organy. Powstały ze magmy, która głównie dzięki działaniu wody, została ukształtowana w ten wyjątkowo regularny sposób. Znajdują się po północnej stronie wyspy i dotrzeć do nich możesz podczas rejsów wycieczkowych. 

Cóż, plaże Gomery nie są tak zjawiskowe, jak te na Teneryfie czy Gran Canarii. Jednak, jeśli zdecydujesz się na relaks na jednej z nich, to tak czy inaczej będziesz zadowolony. Głównie dlatego, że na większości z nich jest dość pusto. I to nawet w szczycie sezonu.

Playa De Caleta

We wschodniej części wyspy wybierz się do niewielkiej zatoki, która leży w niedużej odległości od miejscowości Santa Catalina. Znajdziesz tam uroczą Playa De Caleta. Dzięki temu, że jest osłonięta, ocean nie jest tak wzburzony, jak w innych częściach wybrzeża. Kameralnie, cicho i spokojnie.

Zobacz także

Hiszpania
Życie nocne w Hiszpanii
Hiszpania
Co zwiedzić w Hiszpanii?
Hiszpania
Parki narodowe w Hiszpanii
Hiszpania
Najlepsze plaże w Hiszpanii
Hiszpania
Aktywnie w Hiszpanii
Hiszpania
Poza Szlakiem w Hiszpanii
©2021 Zielonamapa.pl
facebook icon
twitter icon
youtube icon
instagram icon
telegram icon