Ibiza

SPOKO

Ibiza to jedno z najbardziej imprezowych miejsc nie tylko w Hiszpanii, ale i w całej Europie. Wyspa ta, należąca do archipelagu Balearów, słynie z doskonałych klubów, gdzie występują gwiazdy z całego świata. Zresztą, Ibiza niejednokrotnie była bohaterką piosenek (np. u Vengaboys czy Swedish House Mafia), a także stanowiła scenerię dla wielu filmów (np. “Pete Tong – historia głuchego didżeja”, “Amnezja”). W efekcie stała się swoistym, popkulturowym symbolem oraz synonimem dobrej zabawy, plaż i słońca. Bo Ibiza to także wymarzone miejsce na wakacje. Oczywiście pod warunkiem, że nie przeszkadzają Ci tłumy.

Ibiza, Hiszpania

Ibiza, Hiszpania – © Zielonamapa

Dla kogo?

Nie da się ukryć, że Ibiza to przede wszystkim raj dla imprezowiczów. Jeśli jesteś na bieżąco z klubową sceną muzyczną, wtedy na pewno nie trzeba Cię przekonywać do spędzenia wakacji na tej hiszpańskiej wyspie. Ibiza jest również doskonałym kierunkiem dla plażowiczów. Niestety w szczycie sezonu jest to jedno z bardziej zatłoczonych miejsc Hiszpanii. Ale nie ma się co dziwić. W końcu to Ibiza!

Baleary

Pozostałe wyspy wchodzące w skład Balearów to Minorka, Majorka, Formentera i Cabrera. Sprawdź wszystkie zanim podejmiesz decyzję na którą się wybrać.