La Palma

4.17       Zobacz opinie (12)
La Palma, należąca do Archipelagu Wysp Kanaryjskich, jest miejscem niezwykłym. Przede wszystkim wyróżnia ją ukształtowanie terenu. Jest mocno wypiętrzona, a jej najwyższy szczyt Roque de los Muchachos wznosi się na wysokość 2426 m n.p.m.. Stanowi zieloną oazę, pełną plantacji bananów czy winnic. Znajdziesz tu również plaże z czarnym piaskiem czy naturalne baseny. Jedną z większych atrakcji La Palmy jest możliwość podziwiania rozgwieżdżonego nieba. Na wyspie znajdują się obserwatoria astronomiczne, a Ty będziesz mógł wybrać się na nocną wycieczkę, w trakcie której w pełni zachwycisz się pięknem gwiazd.
La Palma

La Palma, Hiszpania - © joerghempel

Dla kogo?

La Palma jest wyspą spoza głównych turystycznych szlaków. Spodoba Ci się wtedy, jeśli szukasz mało komercyjnych i popularnych miejsc. Nie ma na niej zbyt wielu kompleksów hotelowych, panuje tam kameralna atmosfera, a widoki zapierają dech w piersi. Bez trudu znajdziesz tam absolutnie odludne miejsca do wypoczynku, zarówno tego bardziej, jak i mniej aktywnego.

Wyspy Kanaryjskie

Nie wiesz którą wyspę wybrać? Która będzie odpowiednia dla Ciebie? Sprawdź opinie o wszystkich Wyspach Kanaryjskich.  Pozostałe w archipelagu to LanzaroteGran CanariaFuerteventura, Teneryfa, La Palma, El HierroGomera.

Zdjęcia

 • La Palma
 • La Palma
 • La Palma
 • La Palma
 • La Palma
 • La Palma
 • La Palma
 • La Palma
 • La Palma
 • La Palma
 • La Palma
 • La Palma
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Ze względu na to, że La Palma nie jest zbyt popularna, spokojnie możesz ją odwiedzić w szczycie sezonu. Pogodę będziesz miał idealną i nie będziesz musiał przejmować się tłumami. Bo na La Palmie po prostu ich nie spotkasz.

UNESCO uznało La Palmę za Rezerwat Biosfery. Jednym z wielu powodów, był występujący tam las wawrzynowy. Ale cudów natury znajdziesz na wyspie znacznie więcej.

Las los Tilos

Pod nazwą los Tilos (lub inaczej los Tiles) kryje się las wawrzynowy. Na świecie nie ma ich zbyt wiele, stąd on, wraz z całą La Palmą, został objęty ochroną w ramach Rezerwatu Biosfery. Znajdziesz go w północno-wschodniej części wyspy. W jego obrębie działa centrum edukacyjne. Na terenie lasu wyznaczono sporo szlaków pieszych, które pozwolą Ci zagłębić się w to niesamowite pod kątem przyrodniczym i wizualnym miejsce.

Plaże La Palmy się dość nietypowe, bo na większości z nich znajdziesz… czarny piasek. Ciężko wytrzepuje się go z ręcznika, koca czy kostiumu, ale za to można na nim zrobić naprawdę świetne zdjęcia.

Playa de Bajamar

Najpiękniejszym miastem całego Archipelagu Wysp Kanaryjskich jest Santa Cruz de la Palma. Oprócz pięknej architektury i widoków czekają tu na Ciebie plaże. Jedną z ładniejszych jest Playa de Bajamar. Położona jest na południe od centrum, w niedużej odległości od portu. Jest piaszczysta i dość dobrze osłonięta od wiatru.

Playa de Puerto Espíndola

W zachodniej części wyspy odwiedź Playa de Puerto Espíndola. To niewielka plaża położona w małej zatoce. Oczywiście tu również znajdziesz czarny piasek. W niedużej odległości od plaży znajdziesz inną, ciekawą atrakcję, a mianowicie El Charco Azul, czyli naturalne baseny.

 

La Palma, choć mała, posiada 1000 km szlaków pieszych! Lubisz trekkingi? Wtedy na La Palmie nie będziesz się nudził ani sekundy.

Ruta de Los Volcanes

Najsłynniejszym szlakiem pieszym La Palmy jest bez wątpienia Ruta de Los Volcanes. Szlak Wulkanów. Ma 17,5 km długości i przebiega między środkową a południową częścią wyspy. W najwyższym punkcie wspina się na wysokość nieco ponad 1900 m n.p.m.. Podczas wędrówki odwiedzisz Park Przyrody Cumbre Vieja oraz okolice wulkanu San Antonio.

Zobacz także

Hiszpania
Życie nocne w Hiszpanii
Hiszpania
Co zwiedzić w Hiszpanii?
Hiszpania
Parki narodowe w Hiszpanii
Hiszpania
Najlepsze plaże w Hiszpanii
Hiszpania
Aktywnie w Hiszpanii
Hiszpania
Poza Szlakiem w Hiszpanii
©2021 Zielonamapa.pl
facebook icon
twitter icon
youtube icon
instagram icon
telegram icon