La Palma

SPOKO

La Palma, należąca do Archipelagu Wysp Kanaryjskich, jest miejscem niezwykłym. Przede wszystkim wyróżnia ją ukształtowanie terenu. Jest mocno wypiętrzona, a jej najwyższy szczyt Roque de los Muchachos wznosi się na wysokość 2426 m n.p.m.. Stanowi zieloną oazę, pełną plantacji bananów czy winnic. Znajdziesz tu również plaże z czarnym piaskiem czy naturalne baseny. Jedną z większych atrakcji La Palmy jest możliwość podziwiania rozgwieżdżonego nieba. Na wyspie znajdują się obserwatoria astronomiczne, a Ty będziesz mógł wybrać się na nocną wycieczkę, w trakcie której w pełni zachwycisz się pięknem gwiazd.

La Palma

La Palma, Hiszpania – © joerghempel

Dla kogo?

La Palma jest wyspą spoza głównych turystycznych szlaków. Spodoba Ci się wtedy, jeśli szukasz mało komercyjnych i popularnych miejsc. Nie ma na niej zbyt wielu kompleksów hotelowych, panuje tam kameralna atmosfera, a widoki zapierają dech w piersi. Bez trudu znajdziesz tam absolutnie odludne miejsca do wypoczynku, zarówno tego bardziej, jak i mniej aktywnego.

Wyspy Kanaryjskie

Nie wiesz którą wyspę wybrać? Która będzie odpowiednia dla Ciebie? Sprawdź opinie o wszystkich Wyspach Kanaryjskich.  Pozostałe w archipelagu to LanzaroteGran CanariaFuerteventura, Teneryfa, La Palma, El HierroGomera.