Lanzarote

SPOKO

Lanzarote to jedna z najsłynniejszych, hiszpańskich wysp. Położona jest na Oceanie Atlantyckim i wchodzi w skład archipelagu Wysp Kanaryjskich. Pod kątem wielkości jest czwartą, największą z nich wszystkich. Jej stolicą jest Arrecife, obok którego znajduje się port lotniczy. Lanzarote stanowi popularny cel wakacyjnego wypoczynku i to przez cały rok.

Lanzarote

Lanzarote, Hiszpania – © Shutterstock

Nawet zimą panują tu przyjemne temperatury, pozwalające na eksplorowanie tej ciekawie ukształtowanej wyspy. Bo Lanzarote nie tylko oferuje piękne plaże i niezłe kurorty. Przede wszystkim jest to wyspa wulkaniczna, więc na jej terenie znajdziesz… wulkany. I uwaga – część z nich wciąż jest czynna!

Dla kogo?

Powinieneś rozważyć odwiedziny na Lanzarote, jeśli szukasz ciekawego pod kątem przyrodniczego miejsca. Przede wszystkim największym atutem wyspy są wulkany, które będziesz mógł podziwiać podczas wizyty w Parku Narodowym Timanfaya. Oczywiście Lanzarote słynie także z pięknych plaż. Jeśli więc bardziej zależy Ci na wypoczynku, niż na eksplorowaniu wyspy, wtedy będziesz mógł wybierać spośród niezłych kurortów z ładnymi plażami.

Wyspy Kanaryjskie

Nie wiesz którą wyspę wybrać? Która będzie odpowiednia dla Ciebie? Sprawdź opinie o wszystkich Wyspach Kanaryjskich. Pozostałe w archipelagu to Lanzarote, Gran Canaria, Fuerteventura, Teneryfa, La Palma, El Hierro, Gomera.