Malaga

3.80       Zobacz opinie (15)

Malaga ma wszystkie atuty, które sprawiają, że może być idealnym, urlopowym celem. Przede wszystkim położona jest na Costa del Sol w Andaluzji i oferuje kilometry pięknych, piaszczystych plaż. Jednak, Malagę warto odwiedzić nie tylko ze względu na wybrzeże. W mieście znajdziesz też sporo, ciekawych zabytków. Dzięki temu, pobyt w Maladze będzie idealną okazją tak do relaksu, jak i poznawania hiszpańskiej kultury. Do najważniejszych atrakcji należy katedra, twierdza Alcazaba czy muzeum poświęcone Picasso. Malaga może stanowić dobrą bazę wypadową również wtedy, jeśli chciałbyś pokonać szlak Caminito del Rey. Przykuta do skalnej ściany, ponad 400 m nad ziemią ścieżka znów jest dostępna dla turystów.

Malaga, Hiszpania

Malaga, Hiszpania - © Zielonamapa

Dla kogo?

Wybierz się do Malagi, jeśli zależy Ci zarówno na wypoczynku, jak i zwiedzaniu. Piękne plaże, zabytki i muzea pozwolą Ci ciekawie spędzić czas. Dodatkowo, z Malagi będziesz miał stosunkowo blisko m.in. na Gibraltar czy do Granady.

Zdjęcia

  • Malaga
  • Malaga
  • Malaga
  • Malaga
  • Malaga
  • Malaga
  • Malaga
  • Malaga
  • Malaga
  • Malaga
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Dzięki położeniu na południowym wybrzeżu Hiszpanii, Malaga oferuje słoneczną, dobrą pogodę praktycznie przez cały rok. Zimą i wczesną wiosną może nie będziesz mógł pływać w morzu, ale za to temperatury będą sprzyjać zwiedzaniu oraz spacerom. Latem i na wiosnę, będziesz mógł zażywać kąpieli wodnych i słonecznych, a późnymi popołudniami eksplorować zabytkowe centrum.

Gdy już znudzą Ci się spacery oraz plażowanie, poświęć trochę czasu na zwiedzanie Malagi. Zdziwisz się, jak wiele atrakcji kryje w sobie to miasto. Pamiętaj, żeby ubrać wygodne buty oraz zabrać ze sobą aparat fotograficzny.

Muzeum Picasso

W obrębie starówki działa Muzeum Picasso (Museo Picasso Málaga). Wizyta w nim będzie nie lada gratką dla wszystkich fanów prac tego urodzonego w Maladze artysty. Zobaczysz tam zarówno obrazy, jak i rzeźby z różnych okresów, w jakich tworzył Picasso.

Zamek Gibralfaro

Bliskim sąsiadem twierdzy jest zamek Gibralfaro (Castillo de Gibralfaro). Swoją nazwę zawdzięcza wzgórzu, na jakim się wznosi. Swoją historią sięga X wieku! Na jego terenie działa niewielkie Muzeum Historyczne. Jednak większość turystów odwiedza zamek z powodu rozciągających się stamtąd widoków. Największą atrakcją jest spacer wzdłuż murów, z których będziesz mógł podziwiać rozległą panoramę Malagi i wybrzeża Costa del Sol.

Centrum Pompidou

Malaga ma artystyczną duszę, nie tylko za sprawą Picassa. W mieście działa też Centrum Pompidou (Centre Pompidou Malaga), które pełni rolę muzeum sztuki współczesnej. Trafisz tam bez trudu. Po pierwsze, dlatego, że stoi w porcie. Po drugie, gdyż mieści się w nowoczesnym budynku, z oszklonym, kolorowym sześcianem wznoszącym się na jego dachu. Muzeum posiada bogatą kolekcję dzieł sztuki z XX i XXI wieku. Odbywają się tam również ciekawe wystawy czasowe.

Jardines de Pedro Luis Alonso

W poszukiwaniu ciszy, spokoju i pięknej roślinności zajrzyj koniecznie do Jardines de Pedro Luis Alonso. To niewielki, lecz wyjątkowo uroczy ogród, położony w bliskim sąsiedztwie starówki. Dlaczego warto go odwiedzić? Ponieważ rosną tam róże z najróżniejszych zakątków świata. Od zapachu i kolorów może się tam zakręcić w głowie. Dodatkowo, tuż obok znajduje się się Parque de Málaga. To spory park, który rozciąga się wzdłuż portu i stanowi popularny cel spacerów.

W Maladze, zarówno bardzo blisko centrum, jak i na obrzeżach miasta, znajdziesz wiele naprawdę ładnych plaż. Do większości z nich dotrzesz pieszo lub na rowerze nadmorską promenadą.

Playa de La Malagueta

Jedną z najbardziej znanych plaż Malagi jest Playa de La Malagueta. Ma prawie półtora kilometra długości i rozciąga się na wschód od centrum. W chłodniejsze dni stanowi popularny cel spacerów. Latem wypoczywa tu sporo osób, ale nie musisz obawiać się tłoku i ścisku.

Plaza de la Constitución

Malaga jest słynna z racji na 24-godzinne imprezy. Jest to portowe miasto, więc jest sporo narkotyków. Większość życia nocnego skupia się wokół Plaza de la Constitución i odchodzących od niego uliczek. Możesz przejść się na Plaza de la Merced, Plaza Mitjana alvo na Plaza de Uncibay. Coś tam dla siebie znajdziesz.

Zobacz także

Hiszpania
Co zwiedzić w Hiszpanii?
Hiszpania
Najlepsze plaże w Hiszpanii
Hiszpania
Życie nocne w Hiszpanii
Hiszpania
Parki narodowe w Hiszpanii
Hiszpania
Aktywnie w Hiszpanii
Hiszpania
Poza Szlakiem w Hiszpanii
©2021 Zielonamapa.pl
facebook icon
twitter icon
youtube icon
instagram icon
telegram icon