Minorka

ŚREDNIO

Patrząc na Minorkę aż trudno uwierzyć, że jest jeszcze takie miejsce na ziemi. Miejsce wciąż nie w pełni odkryte, w którym królewskie berło dzierży natura o swoim najpiękniejszym obliczu.

Minorka jest drugą pod względem wielkości wyspą Balearów. Skutecznie ukrywa się jednak w cieniu swojej większej siostry, Majorki, bo, co ciekawe, należy jednocześnie do najrzadziej odwiedzanych wysp archipelagu. Nienadmiernie skomercjalizowana wciąż zachowuje swoją pierwotną dziewiczość. O to, by tak się stało zadbało zresztą UNESCO, które w 1993 r. uczyniło ją chronionym rezerwatem biosfery. Nic dziwnego, że wielu uznaje Minorkę za najbardziej autentyczną wyspę Balearów.

Dla kogo?

Przed miłośnikami natury Minorka odsłoni swoje najpiękniejsze oblicze. Amatorów plażowania zabierze na długie, niezwykle malownicze wybrzeże. Pasjonatom sportów wodnych pozwoli wyszaleć się na okalających ją wodach Morza Śródziemnego. Zwolennikom innego typu aktywności fizycznej zdradzi najlepsze trasy piesze i rowerowe. Zadowoli też fascynatów historii, zapraszając na wycieczkę śladem zabytków przeszłości.

Baleary

Pozostałe wyspy wchodzące w skład Balearów to Ibiza, Majorka, Formentera i Cabrera. Sprawdź wszystkie zanim podejmiesz decyzję na którą się wybrać.