Minorka

ŚREDNIO

Patrząc na Minorkę aż trudno uwierzyć, że jest jeszcze takie miejsce na ziemi. Miejsce wciąż nie w pełni odkryte, w którym królewskie berło dzierży natura o swoim najpiękniejszym obliczu. Minorka jest drugą pod względem wielkości wyspą Balearów. Skutecznie ukrywa się jednak w cieniu swojej większej siostry, Majorki, bo, co ciekawe, należy jednocześnie do najrzadziej odwiedzanych wysp archipelagu. Nienadmiernie skomercjalizowana wciąż zachowuje swoją pierwotną dziewiczość. O to, by tak się stało zadbało zresztą UNESCO, które w 1993 r. uczyniło ją chronionym rezerwatem biosfery. Nic dziwnego, że wielu uznaje Minorkę za najbardziej autentyczną wyspę Balearów.

Minorka

Minorka, Hiszpania – © searchofbeauty

Dla kogo?

Zachwycają cię cuda natury? Możesz mieć pewność, że Minorka odsłoni przed tobą swoje najpiękniejsze oblicze. Jeśli lubisz plażować, spodoba ci się jej długie, niezwykle malownicze wybrzeże. Docenisz je również, gdy będziesz szukać warunków do uprawiania sportów wodnych. A może wolisz innego typu aktywność fizyczną? Na Minorce czekają na ciebie trasy piesze i rowerowe. Zbieraj też siły na zwiedzanie. Na wyspie jest sporo ciekawych śladów przeszłości. Nie pomiń ich, jeśli interesujesz się historią i zabytkami.

Baleary

Pozostałe wyspy wchodzące w skład Balearów to Ibiza, Majorka, Formentera i Cabrera. Sprawdź wszystkie zanim podejmiesz decyzję na którą się wybrać.