Pampeluna

SŁABO

Niewielka, położona w północno-wschodniej części Hiszpanii Pampeluna znana jest z powodu jednego wydarzenia. To właśnie tam, każdego roku między 6 a 14 lipca odbywa się Sanfermines. Pod nazwą tą kryje się fiesta, której najważniejszym elementem jest gonitwa byków. To kontrowersyjne i krwawe wydarzenie przyciąga przede wszystkim Hiszpanów, ale również turystów z różnych stron świata. Jednak Pampeluna to nie tylko byki.

Pampeluna

Pampeluna, Hiszpania – © Shutterstock

Miasto chętnie odwiedzał Ernest Hemingway, któremu przypadła do gustu tutejsza starówka, z uroczymi uliczkami i klimatycznymi kawiarniami. Pampeluna stanowi też ważny punkt dla pielgrzymów, przemierzających Camino Frances – jeden z najpopularniejszych szlaków do Santiago de Compostela.

Dla kogo?

Jeśli szukasz wydarzeń dostarczających adrenaliny, wtedy odwiedź Pampelunę podczas gonitwy byków i oczywiście weź w niej udział. Gdy natomiast lubisz zwiedzać, spacerować i sączyć kawę w uroczych kawiarenkach, to miasto na pewno przypadnie Ci do gustu. Bowiem starówka Pampeluny ma w sobie dużo uroku.