Picos de Europa

SPOKO

Picos de Europa to masyw górski położony na północy Hiszpanii. O jego niesamowitych walorach przyrodniczych świadczy fakt, że już w 1918 r. został objęty ochroną w ramach parku narodowego. Znajdziesz tam przede wszystkim strzeliste, skaliste szczyty. Najwyższym z nich wszystkich jest Torrecerredo, mający 2648 m n.p.m., Jednak najbardziej rozpoznawalnym szczytem, będącym symbolem całego regionu, jest Naranjo de Bulnes.

Picos de Europa

Picos de Europa, Hiszpania – © Tomas Suarez

Na terenie Parku Narodowego Picos de Europa wyznaczono mnóstwo szlaków turystycznych, z których najpopularniejszym jest ten do Lagos de Covadonga oraz Ruta del Cares. Dużą zaletą tego parku jest fakt, że wiele niesamowicie widokowych miejsc jest dostępnych dla każdego. A to dzięki temu, że do części z nich dojedziesz autem lub kolejką górską, wspinającą się na ponad 2000 m n.p.m..

Dla kogo?

Jeśli uwielbiasz naturę i wycieczki po górskich szlakach, to zdecydowanie Picos de Europa jest miejscem dla Ciebie. Dodatkowo, jest to świetne miejsce dla fanów turystyki aktywnej, gdyż jest tu dostępnych wiele opcji takich jak: wspinaczka, kanioning, jazda konna, spływy rzekami. Jeśli interesuje Cię speleologia, to również będziesz miał tam co robić. Na terenie Parku Narodowego jest wiele jaskiń. Niektóre znajdują się na liście najgłębszych zbadanych dotąd jaskiń na świecie. Zimą na narciarzy czekają tu dwa dobrze rozwinięte ośrodki narciarskie.