PortAventura

3.67       Zobacz opinie (6)

PortAventura jest jednym z największych parków rozrywki nie tylko w Hiszpanii, ale i w Europie. Znajduje się na zachód od Tarragony, nieco ponad godzinę jazdy z Barcelony. Każdego roku odwiedza go kilka milionów gości z całego świata. PortAventura podzielony jest na strefy tematyczne nawiązujące do różnych miejsc/regionów na świecie. Dzięki czemu każdy, bez względu na wiek czy upodobania, znajdzie tu dla siebie odpowiednie atrakcje. Co więcej, w skład PortAventura wchodzi również park wodny - Caribe Aquatic Park oraz Ferrari Land, który zachwyci fanów motoryzacji. Na terenie tego ostatniego znajduje się najwyższy w Europie rollercoaster mający 112 m wysokości. W PortAventura czekają więc na Ciebie atrakcje dostarczające sporej dawki adrenaliny, jak i te nieco bardziej rodzinne.

Portaventura

Portaventura, Hiszpania

Dla kogo?

PortAventura jest idealnym miejscem praktycznie dla każdego. Przede wszystkim jednak spodoba się tu rodzinom z dziećmi. W parku można spokojnie spędzić 2-3 dni i nie nudzić się ani sekundy. Na pewno odwiedź PortAventura jeśli lubisz rozrywki, które sprawiają, że krew w żyłach płynie szybciej, a adrenalina skacze na wysoki poziom. Rollercoastery, szalone zjeżdżalnie wodne, mniej lub bardziej ekstremalne karuzele - to tylko niektóre z atrakcji, jakie oferuje ten wyjątkowy park rozrywki.

Zdjęcia

  Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

  Park rozrywki działa praktycznie przez cały rok. W miesiącach zimowych (zwykle od stycznia do II połowy marca) jest zamknięty. W listopadzie i grudniu działa tylko w weekendy i wybrane, dodatkowe dni. Natomiast w sezonie wiosenno-letnim jest otwarty siedem dni w tygodniu. Stąd, jeśli chcesz przetestować większość z tamtejszych atrakcji, odwiedź park latem.

  Zobacz także

  Hiszpania
  Co zwiedzić w Hiszpanii?
  Hiszpania
  Najlepsze plaże w Hiszpanii
  Hiszpania
  Życie nocne w Hiszpanii
  Hiszpania
  Parki narodowe w Hiszpanii
  Hiszpania
  Aktywnie w Hiszpanii
  Hiszpania
  Poza Szlakiem w Hiszpanii
  ©2021 Zielonamapa.pl
  facebook icon
  twitter icon
  youtube icon
  instagram icon
  telegram icon