PortAventura

SPOKO

PortAventura jest jednym z największych parków rozrywki nie tylko w Hiszpanii, ale i w Europie. Znajduje się na zachód od Tarragony, nieco ponad godzinę jazdy z Barcelony. Każdego roku odwiedza go kilka milionów gości z całego świata. PortAventura podzielony jest na strefy tematyczne nawiązujące do różnych miejsc/regionów na świecie. Dzięki czemu każdy, bez względu na wiek czy upodobania, znajdzie tu dla siebie odpowiednie atrakcje.

Co więcej, w skład PortAventura wchodzi również park wodny – Caribe Aquatic Park oraz Ferrari Land, który zachwyci fanów motoryzacji. Na terenie tego ostatniego znajduje się najwyższy w Europie rollercoaster mający 112 m wysokości. W PortAventura czekają więc na Ciebie atrakcje dostarczające sporej dawki adrenaliny, jak i te nieco bardziej rodzinne.

Dla kogo?

PortAventura jest idealnym miejscem praktycznie dla każdego. Przede wszystkim jednak spodoba się tu rodzinom z dziećmi. W parku można spokojnie spędzić 2-3 dni i nie nudzić się ani sekundy. Na pewno odwiedź PortAventura jeśli lubisz rozrywki, które sprawiają, że krew w żyłach płynie szybciej, a adrenalina skacze na wysoki poziom. Rollercoastery, szalone zjeżdżalnie wodne, mniej lub bardziej ekstremalne karuzele – to tylko niektóre z atrakcji, jakie oferuje ten wyjątkowy park rozrywki.