Salamanka

3.86       Zobacz opinie (7)

Salamanka ( hiszp. Salamanca) leży w zachodniej części Hiszpanii. Słynie przede wszystkim z tego, że jest najważniejszym ośrodkiem akademickim w tym kraju. Studenci stanowią jej ważną część i dzięki nim Salamanka może się poszczycić naprawdę świetną, bardzo pozytywną atmosferą.

Salamanka

Salamanka, Hiszpania - © Zielonamapa

Jednak miasto ma także sporo do zaoferowania odwiedzającym go turystom. Znajdziesz tam mnóstwo zabytków, a architektoniczny ład robi piorunujące wrażenie. Szybko też zrozumiesz, dlatego Salamankę określa się mianem “złotego miasta”. Wszystko za sprawą piaskowca, z jakiego wykonano wiele budynków w jej obrębie. Bowiem w słońcu mieni się niczym złoto.

Dla kogo?

Odwiedź Salamankę, jeśli lubisz zwiedzać. W obrębie starego miasta znajdziesz sporo ciekawych zabytków, a malownicza architektura jest idealną scenerią do długich spacerów. Salamanca, dzięki licznie zamieszkującym ją studentom, posiada ogromną ilość świetnych pubów i klubów. Dobrą zabawę masz tam gwarantowaną!

Zdjęcia

  • Salamanka
  • Salamanka
  • Salamanka
  • Salamanka
  • Salamanka
  • Salamanka
  • Salamanka
  • Salamanka
  • Salamanka
  • Salamanka
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Salamanka jest ciekawą propozycją na kilkudniowy city break. Wizytę w niej możesz połączyć z odwiedzinami w Madrycie, Segowii czy Toledo. Bowiem wszystkie te miasta są ze sobą świetnie skomunikowane. Jeśli zależy Ci na zwiedzaniu, lepiej wybierz się tam na jesieni, gdy temperatury bardziej sprzyjają eksplorowaniu miast.

Na pewno warto poświęcić Salamance trochę czasu. Choć nie jest to najpopularniejsze pod kątem turystycznym miasto Hiszpanii, to ma sporo do zaoferowania tym, którzy zapragną ją lepiej poznać.

Plaza Mayor

Pobyt w Salamance warto rozpocząć od jej głównego placu, czyli Plaza Mayor. Jest to nie tylko największy plac tego miasta, ale także całej Hiszpanii. Zajmuje powierzchnię 6500 m². Otoczony jest 88 arkadami, które stanowią element dekoracyjny budynków stojących wzdłuż placu. Wznosi się tam ratusz miejski. Ze względu na wspaniałą architekturę oraz swą wyjątkowość, Plaza Mayor został w 1988 wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Jeśli oprócz zwiedzania Salamanki liczysz tam również na dobrą zabawę, wtedy odwiedź jej starówkę także wieczorem. Najwięcej klubów i pubów znajdziesz przede wszystkim wzdłuż ul. Gran Via oraz odchodzących od niej mniejszych uliczek.

De Laval Genovés El Submarino

Impreza na łodzi podwodnej? Takie rzeczy tylko w Salamance. W szczególności, że łódź podwodna stoi na lądzie, praktycznie w obrębie starówki. De Laval Genovés El Submarino (Calle San Justo 27) to jeden z bardziej charakterystycznych klubów Salamanki. Będziesz mógł się tam pobawić w rytmach rockowej muzyki. Jedynym minusem klubu jest dość ograniczona przestrzeń. Jeśli więc zapragniesz spędzić tam czas, przyjdź już koło godz. 20-21.

Pakipalla

Na pewno dobrą zabawę gwarantuje klub Pakipalla (Calle San Justo 27, 31), który jest bezpośrednim sąsiadem De Laval Genovés El Submarino. Możesz tu liczyć na urozmaiconą muzykę, a także co jakiś czas na występy na żywo. Oprócz drinków klub oferuje piwo w rozsądnych jak na Hiszpanię cenach.

Bordadores Shake & Cook

Jeśli szukasz miejsca, gdzie dobrze zjesz oraz napijesz się doskonale przyrządzonych drinków, wtedy koniecznie zawitaj w Bordadores Shake & Cook (Calle Bordadores 12). Znajduje się jakieś 200 m na zachód od głównego placu. Klimatyczny wystrój wnętrz, ciekawe menu i świetna atmosfera.

La Camelot

Na pewno jedną z bardziej znanych dyskotek Salamanki jest La Camelot (Calle Bordadores 3). Zajmuje część budynku należącego niegdyś do klasztoru urszulanek. Z racji tego, że budowla ta jest zabytkowa, możesz tam liczyć na iście średniowieczny klimat. Pamiętaj jednak, że w szczególności w weekendy bywa tam bardzo tłoczno.

Music Factory

Na imprezę warto też wpaść do Music Factory (Plaza de Monterrey 7). Klub słynie z licznych występów na żywo. Ma też klimatyczny wystrój, który sprzyja kontemplowaniu muzyki. Panuje tam zwykle nieco bardziej kameralna atmosfera.

Irish Rover Theatre

Jeśli podczas pobytu w Salamance zatęsknisz za smakiem naprawdę dobrego piwa, wtedy wybierz się do Irish Rover Theatre (Calle Rúa Antigua 11). To dość popularne miejsce wśród turystów, ale ze względu na dość niskie ceny, wpadają tu również studenci. Wnętrze na pierwszy rzut oka nieco mroczne, jest naprawdę ciekawie urządzone. Pub jest dobry miejscem na spotkanie ze znajomymi.

CVM Lavde

Kolejnym, godnym uwagi klubem Salamanki jest CVM Lavde (Calle del Prior 5, 7). Jego parkiet stanowi replikę głównego placu, czyli Plaza Mayor. Cieszy się on uznaniem zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców Salamanki.

Zobacz także

Hiszpania
Co zwiedzić w Hiszpanii?
Hiszpania
Najlepsze plaże w Hiszpanii
Hiszpania
Życie nocne w Hiszpanii
Hiszpania
Parki narodowe w Hiszpanii
Hiszpania
Aktywnie w Hiszpanii
Hiszpania
Poza Szlakiem w Hiszpanii
©2021 Zielonamapa.pl
facebook icon
twitter icon
youtube icon
instagram icon
telegram icon