Santiago

SPOKO

Od średniowiecza Santiago de Compostela jest celem pielgrzymek do grobu św. Jakuba. Słynną “drogę” przechodzą nie tylko chrześcijanie, ale wszyscy bez względu na wyznanie, wiek czy narodowość. Miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO, podobnie jak trasa El Camino, która do niego prowadzi. Stare Miasto jest jednym z największych i najlepiej zachowanych na Półwyspie Iberyjskim. Miasto posiada również bujne życie nocne dzięki licznej populacji studentów, fantastyczne restauracje czy wiele miejsc do odpoczynku.

Santiago de Compostela, Hiszpania – © Shutterstock

Santiago de Compostela to stolica hiszpańskiej Galicji położona w północno-zachodniej Hiszpanii. Jest to bardzo zielona część tego kraju z celtyckimi wpływami, odrębnością językową oraz wspaniałą kuchnią. Śmiało można powiedzieć, że Santiago jest perełką wśród hiszpańskich miast.

Dla kogo?

W Santiago nie może zabraknąć fanów kultury i architektury. Niezapomnianą przygodę przeżyją ci, którzy chcą zwiedzić mniej popularne miasta w Hiszpanii i poznać Galicję od podszewki. Santiago to obowiązkowe miejsce dla pielgrzymów. Każdy, kto chce przejść duchową przemianę, czy wzmocnić swoją wiarę odnajdzie się na szlaku El Camino. Punktem kulminacyjnym jest właśnie Katedra św. Jakuba w Santiago de Compostela.