Sewilla

4.31       Zobacz opinie (13)

Sewilla, obok Madrytu czy Barcelony, jest jednym z popularniejszych miast Hiszpanii. Stanowi stolicę Andaluzji oraz… flamenco. Niewątpliwie Sewilla żyje tym tańcem. Wzięcie udziału w pokazie flamenco jest jedną z obowiązkowych atrakcji podczas pobytu w tym mieście. Sewilla to także liczne, zachwycające zabytki z Alkazarem czy La Giraldą na czele. Miasto posiada wiele wspaniałych i monumentalnych budowli, a do tego cechuje go architektoniczny ład. Pamiętaj jednak, że Sewilla jest jednym z bardziej słonecznych i ciepłych punktów na mapie Hiszpanii. Latem jest tu gorąco jak w piecu!

Sewilla, Hiszpania

Sewilla, Hiszpania - © Zielonamapa

Dla kogo?

Na pewno Sewilla jest idealnym kierunkiem dla podróżujących par, które szukają romantycznego, pięknego miejsca na city break, ale i na dłuższy pobyt. Jeśli podróżujesz sam lub po prostu lubisz zwiedzać, wtedy na pewno zachwycisz się tym hiszpańskim miastem.

Zdjęcia

  • Sewilla
  • Sewilla
  • Sewilla
  • Sewilla
  • Sewilla
  • Sewilla
  • Sewilla
  • Sewilla
  • Sewilla
  • Sewilla
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Jeśli źle znosisz upały, wtedy lepiej omijaj Sewillę szerokim łukiem od czerwca do sierpnia. Raczej zdecyduj się na wizytę wczesną wiosną, jesienią lub zimą. Wtedy temperatury nie są tak zabójcze i nie będziesz miał wrażenia, że słońce chce Ci wypalić mózg.

Sewilla to fascynujące miasto, które zwiedza się z przyjemnością. Najważniejsze zabytki znajdują się w swym bliskim sąsiedztwie. Dlatego nie musisz korzystać z transportu publicznego lub własnego auta, by do nich dotrzeć.

Real Alcázar de Sevilla

Prawdziwą perełką Sewilli jest bez wątpienia Real Alcázar. Pod nazwą tą kryje się przepiękny kompleks pałacowy, który stanowi doskonały przykład architektury i sztuki Mudéjar (która łączy styl muzułmański/mauretański z romańskim lub gotyckim). Jego budowa zaczęła się ok. XI w. i przez kolejne stulecia był przebudowywany i upiększany. Oprócz wspaniałych wnętrz i zachwycających zdobień (jak choćby płytki azulejos), czekają tu na Ciebie niesamowite ogrody. Zwiedzanie pałacu jest niezapomnianym doświadczeniem, przede wszystkim pod kątem wizualnym. Wraz z katedrą i budynkiem Głównego Archiwum Indii znalazł się pod ochroną UNESCO. Pałac stanowił też tło m.in. dla serialu “Gra o Tron” czy filmu “Królestwo Niebieskie”.

Barrio Santa Cruz

Najlepszą dzielnicą na imprezowanie w Sewilli jest dzielnica żydowska Barrio Santa Cruz. Znajduje się w samym centrum, gdzie znajdziesz od cholery barów.

El Arenal i El Centro

W samym centrum warto zerknąć na Plaza del Salvador, gdzie większość ludzi zbiera się między północą a pierwszą w nocy.

Zobacz także

Hiszpania
Co zwiedzić w Hiszpanii?
Hiszpania
Najlepsze plaże w Hiszpanii
Hiszpania
Życie nocne w Hiszpanii
Hiszpania
Parki narodowe w Hiszpanii
Hiszpania
Aktywnie w Hiszpanii
Hiszpania
Poza Szlakiem w Hiszpanii
©2021 Zielonamapa.pl
facebook icon
twitter icon
youtube icon
instagram icon
telegram icon