Tarifa

SPOKO

Tarifa jest najdalej wysuniętym na południe miastem w całej Europie. Na jej obrzeżach znajduje się również najdalej wysunięty na południe punkt lądowy Starego Kontynentu. Przy dobrej widoczności można z niego dostrzec wybrzeże Afryki, które oddalone jest zaledwie o 20 km.

Tarifa

Tarifa, Hiszpania – © Zielonamapa

To właśnie w tym miejscu spotykają się wody Morza Śródziemnego z wodami Oceanu Atlantyckiego. W samym mieście znajdziesz niewielką, ale ciekawą starówkę oraz kilka wiekowych budowli. Dookoła miasta możesz wybierać też pośród kilku niezłych plaż. Dzięki dwóm, charakterystycznym dla tego rejonu wiatrom, jest to idealne miejsce do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu.

Dla kogo?

Jeśli chcesz zwiedzić całą Hiszpanię wzdłuż i wszerz, to nie możesz pominąć najbardziej wysuniętego na południe punktu Europy. Dodatkowo jeśli cenisz piaszczyste plaże, to z łatwością znajdziesz tu idealne miejsca dla siebie. Natomiast gdy interesują Cię sporty wodne, takie jak windsurfing czy kitesurfing, to zdecydowanie musisz odwiedzić Tarifę i zmierzyć się z wiatrem Levante.