Teneryfa

SPOKO

Na Teneryfie nie brakuje pięknych piaszczystych plaż, plantacji bananów, terenów górskich czy czynnego wulkanu Teide. Zróżnicowanie terenu i stref klimatycznych sprawia, że Teneryfa nazywana jest kontynentem w miniaturze. Ta wyspa gwarantuje nam ponad 300 słonecznych dni w roku, a sezon trwa niemal przez cały czas.

Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie

Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie – © Shutterstock

Teneryfa to największa i najpiękniejsza wulkaniczna wyspa z archipelagu Wysp Kanaryjskich. Mimo że Teneryfa leży ponad tysiąc kilometrów od Półwyspu Iberyjskiego, należy do terytorium Hiszpanii. Najlepszym sposobem na poznanie Teneryfy jest objazdówka samochodem. Warto wypożyczyć auto i udać się na wycieczkę dookoła wyspy robiąc przystanki na zwiedzanie cudów natury czy plażowanie.

Dla kogo?

Jeśli lubisz naturę i lekki trekking to wyspa Ci się spodoba. Lubisz piaszczyste plaże i odpoczynek na piasku? Teneryfa również jest dla Ciebie! Pogoda sprzyja praktycznie przez cały rok. Fascynaci historii mogą wybrać się na wycieczkę śladem zabytków z przeszłości. Teneryfa nie jest dużą wyspą, ale bardzo różnorodną ze względu na proponowane atrakcje. Teneryfa zdecydowanie wygrywa z Gran Canarią pod kątem zieleni i ładnych krajobrazów. Z kolei Teneryfa jest dobrym miejscem do windsurfingu, ale zdecydowanie przegrywa pojedynek z Fuerteventurą.

Wyspy Kanaryjskie

Nie wiesz którą wyspę wybrać? Która będzie odpowiednia dla Ciebie? Sprawdź opinie o wszystkich Wyspach Kanaryjskich.  Pozostałe w archipelagu to Lanzarote, Gran Canaria, Fuerteventura, Teneryfa, La Palma, El Hierro, Gomera.