Walencja

SPOKO

Walencja (València) jest trzecim co do wielkości miastem Hiszpanii, które z pewnością jest jednym z najciekawszych z nich wszystkich. Oczywiście popularnością ustępuje nieco Barcelonie czy Madrytowi. Ale na pewno warto dać jej szansę. Bowiem Walencja zachwyca różnorodnością.

Walencja

Walencja, Hiszpania – © Zielonamapa

Znajdziesz tu pokaźną ilość zabytków, jak i niezwykły projekt, czy Ciudad de las Artes y las Ciencias stworzony przez dwóch, wybitnych architektów – Santiago Calatravę i Felixa Candela. Ze względu na to, że Walencja leży nad Morzem Śródziemnym, zarówno w niej, jak i jej okolicach rozciągają się przyjemne plaże. Wieczorami o rozrywkę dbają niezłe kluby i bary. Natomiast najbardziej niesamowitym wydarzeniem odbywającym się w Walencji jest Las Fallas, czyli Święto Ognia, które przypada na 19 marca.

Dla kogo?

Jeśli szukasz interesującego miejsca na city break, wtedy Walencja może być dla Ciebie doskonałą propozycją. Miasto pozwala na różne formy spędzania wolnego czasu – od zwiedzania, przez spacery, wypoczynek na plaży czy imprezowanie do białego rana. Jednym słowem – dla każdego coś miłego.