Eindhoven

SPOKO

Eindhoven to nowoczesna metropolia ze szkła i metalu, a także ważny punkt na mapie światowego designu i grafiki. Znajduje się tu słynna Akademia Designu i odbywa prestiżowy Dutch Design Week, na który zjeżdżają topowi projektanci z całego świata.

Eindhoven

Eindhoven, Holandia – © Shutterstock

Do niedawna postrzegane jako najmniej ciekawe holenderskie miasto (wszyscy uderzali do Amsterdamu) powoli rozpędza się i odnajduje swoją tożsamość. W budynkach wchodzących w skład dawnej fabryki Philipsa powstają hipsterskie knajpy, restauracje, centra kulturalne, biura i pracownie. Industrialny urok miasta, kreatywna atmosfera i urozmaicone życie nocne przyciągają do Eindhoven młodych ludzi z całego świata.

Dla kogo?

Eindhoven to doskonały kierunek dla osób interesujących się sztuką nowoczesną i designem. Warto wpaść tutaj na cały na weekend, zwiedzić muzea, a wieczorem powłóczyć się po licznych knajpach. W Eindhoven można również ciekawie spędzić czas z dziećmi. Olbrzymi park rozrywki i interaktywne Muzeum Philipsa powinny spodobać się nawet wybrednym maluchom.