Groningen

SPOKO

Groningen, położone na północy Holandii, to fascynujące, przepełnione pozytywną atmosferą miasto. Turyści cenią go przede wszystkim za bogatą ofertę życia nocnego. Klimatyczne puby kuszą, by spędzić w nich dłuższą chwilę przy kuflu zimnego piwa lub drinku. Jednak Groningen nie zaczyna się i nie kończy na barowym krzesełku. Przede wszystkim, jego ścisłe centrum otoczone jest kanałem. Dzięki temu Groningen jest niesamowicie fotogeniczne. Oczywiście ma na to wpływ także niebywale ciekawa architektura.

Groningen

Groningen, Holandia – © Shutterstock

Najbardziej charakterystycznym obiektem w mieście jest Martinitoren, czyli wieża mająca ponad 500 lat i prawie 100 m wysokości, będąca jednym z lepszych punktów widokowych. Groningen, jak na Holandię przystało, jest również niezwykle rowerowym miejscem. W samym mieście, jak i w jego najbliższych okolicach znajdziesz mnóstwo świetnych tras, które pozwolą Ci dotrzeć do malowniczych i ciekawych miejsc.

Dla kogo?

Jeśli szukasz imprezowego miejsca na mapie Holandii, to koniecznie odwiedź Groningen. Oprócz licznych pubów czy klubów możesz tu również liczyć na świetne restauracje serwujące dania kuchni europejskiej i światowej. Gdy natomiast lubisz zwiedzać, to w Groningen również nie będziesz miał czasu na nudę.