Keukenhof

ŚWIETNIE

Keukenhof to jedna z ważniejszych atrakcji Holandii, w szczególności, jeśli zamierzasz odwiedzić ten kraj wiosną. Ogromny ogród kwiatowy czynny jest tylko 8 tygodni w roku (zwykle od końca marca do początku maja). To właśnie w tym czasie na powierzchni 32 hektarów można podziwiać ponad 7 milionów różnokolorowych kwitnących kwiatów.

keukenhof

Keukenhof, Holandia – © Shutterstock

Położony jest na obrzeżach miejscowości Lisse. Od czasów średniowiecznych był to teren ogrodu ziołowo-warzywnego, który należał do pobliskiego zamku. Dopiero w XX wieku miejsce zostało przekształcone w ogród kwiatowy, w którym najwybitniejsi hodowcy cebulek kwiatowych prezentowali najciekawsze odmiany roślin. Obecnie Keukenhof to jeden z największych tego typu ogrodów na świecie. Pomiędzy alejkami spacerowymi można podziwiać całe dywany różnokolorowych tulipanów, żonkili, hiacyntów, krokusów, narcyzów oraz lilii. Warto odwiedzić również sąsiadujący zamek, oraz XIX wieczny wiatrak, przy którym mieści się taras widokowy na okoliczne pola, które pokrywają różnokolorowe, kobierce z kwiatów.

Dla kogo?

Jeśli interesujesz się kwiatami, to musisz zobaczyć na własne oczy Keukenhof, który jest jednym z większych i bardziej znanych ogrodów na świecie. Miłośnicy natury odnajdą tu różnokolorowe połacie kwitnących roślin, które każdego roku przygotowywane są w innym stylu.