Grobla Olbrzyma

4.38       Zobacz opinie (8)

Grobla Olbrzyma jest wyjątkowym miejscem, które według legendy stworzył niejaki Finn McCool, który chciał stoczyć bój ze swoim szkockim odpowiednikiem. W rzeczywistości powstały podczas erupcji wulkanu, w efekcie czego powstało blisko 40 tys. kolumn bazaltowych, tworząc wyjątkową formację, która co roku ściąga tłumy turystów z całego świata. Jeśli chcesz odwiedzić ten cud natury, to znajdziesz go na wybrzeżu Irlandii Północnej w hrabstwie Antrim.

Grobla Olbrzyma, Irlandia Północna - © Zielonamapa

Dla kogo?

Groble Olbrzyma są atrakcją dla każdego, niezależnie od wieku i umiejętności. Dlatego, jeśli marzysz poznać miejsce, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO, to nie wahaj się ani chwili, na pewno nie pożałujesz.

Zdjęcia

  • Grobla Olbrzyma
  • Grobla Olbrzyma
  • Grobla Olbrzyma
  • Grobla Olbrzyma
  • Grobla Olbrzyma
  • Grobla Olbrzyma
  • Grobla Olbrzyma
  • Grobla Olbrzyma
  • Grobla Olbrzyma
  • Grobla Olbrzyma
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Grobla Olbrzyma

Jeśli chcesz odwiedzić Groblę, to przygotuj się na około 30-minutową wędrówkę, by się do nich dostać. Jeśli nie jesteś jednak zwolennikiem tego typu aktywności, to nie przejmuj się, możesz skorzystać z przejazdu specjalnie przygotowanym do tego autobusem. Sama wizyta w tym miejscu nie przysporzy Ci kosztów, a dostarczy niesamowitych przeżyć i wrażeń estetycznych.

The Dark Hedges

Pamiętaj jednak, że w pobliżu znajdziesz również inne, równie piękne miejsca, które zasługują na Twoją uwagę. Po drodze możesz odwiedzić również The Dark Hedges, które dzięki pewnej słynnej produkcji stało się jedną z popularniejszych atrakcji. Jeśli natomiast lubisz średniowieczne budowle, to z pewnością spodoba Ci się Dunluce Castle, który znajduje się na skraju skał bazaltowych i zachęca do pieszych wędrówek wokół swoich terenów.

Rosepark Farm

W okolicy Grobli Olbrzyma przewidziano również miejsca dedykowane dzieciom. Jest to Rosepark Farm, którego powierzchnia wynosi ponad 70 akrów i stanowi idealną rodzinną atrakcję. Poznasz tutaj m.in. niesamowite zwierzęta oraz zrelaksujesz się nad wodą, które są zaledwie procentem możliwości, jakie oferuje ten obiekt.

Zobacz także

Irlandia Północna
Życie nocne w Irlandii Północnej
Irlandia Północna
Co zwiedzić w Irlandii Północnej?
Irlandia Północna
Natura w Irlandii Północnej
©2021 Zielonamapa.pl
facebook icon
twitter icon
youtube icon
instagram icon
telegram icon