Kilkenny

4.00       Zobacz opinie (7)

Kilkenny to średniowieczne miasto zlokalizowane nad rzeką Nore w hrabstwie o tej samej nazwie. Znajdziesz w tym miejscu m.in. ruiny, majestatyczne katedry i kościoły oraz wiele przepięknych budowli, których początki sięgają nawet XII wieku. Jeśli więc pasjonuje Cię historia lub architektura, możesz być pewien, że to miasteczko Ci się spodoba.

Kilkenny

Kilkenny, Irlandia - © Zielonamapa

Kilkenny zadbało również o ludzi ceniących sobie aktywność fizyczną, dlatego odwiedzając to miasto, możesz udać się na paintballa w Kilkenny Activity Centre lub popływać w The Watershed. A jeśli chciałby się poczuć jak w wiekach średnich, to koniecznie odwiedź Countryside Leisure Activity Centre, gdzie możesz postrzelać m.in. z łuku.

Dla kogo?

Miasteczko to stanowi kwintesencję historii, w której możesz podziwiać wspaniałą architekturę. Jednak pamiętaj, że mimo dominujących średniowiecznych akcentów, Kilkenny posiada wiele z teraźniejszości. A dzięki swojej różnorodności, w Kilkenny odnajdziesz się niezależnie od wieku i zainteresowań.

Zdjęcia

  • Kilkenny
  • Kilkenny
  • Kilkenny
  • Kilkenny
  • Kilkenny
  • Kilkenny
  • Kilkenny
  • Kilkenny
  • Kilkenny
  • Kilkenny
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Zamek Kilkenny

Zaczynając wycieczkę po mieście, na swojej liście powinieneś uwzględnić jedną z najważniejszych atrakcji, jaką jest Zamek Kilkenny. Budowla pochodzi z XII wieku i zwiedzając ją, możesz zobaczyć m.in. niesamowite, bogato zdobione komnaty oraz piękne obrazy. Ponadto udając się do zamkowego ogrodu, w spokoju będziesz mógł podziwiać wyjątkowo barwne kwiaty. Warto również zwiedzić XIII-wieczne opactwo Dominican Black Abbey oraz Smithwick’s Experience, browar, w którym warzono piwo od 1700 roku.

Jaskinia Dunmore

Jeśli cenisz sobie naturę, możesz być pewny, że w okolicy Kilkenny również będziesz mógł zaobserwować jej dzieła. Wystarczy, że udasz się do Jaskini Dunmore, w której znajduje się m.in. Krzyż Targowy, jeden z najwyższych stalagmitów w Europie. Ponadto warto odwiedzić jeszcze Jenkinstown Wood, gdzie czeka Cię około godzinna trasa po malowniczych terenach. W dodatku jest to miejsce idealne dla dzieci, więc jeśli podróżujesz z rodziną, to będzie to jedna z najlepszych atrakcji w tym regionie.

Zobacz także

Irlandia
Co zwiedzić w Irlandii?
Irlandia
Życie nocne w Irlandii
Irlandia
Cuda natury w Irlandii
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon