Islandia

SPOKO

Islandia jest nordyckim krajem o bogatej historii, niesamowitej faunie i florze oraz unikalnej atmosferze, której pozazdrościć może niejedno państwo. Położony jest na wyspie mieszczącej się na granicy oceanów Arktycznego i Atlantyckiego, która jest znana jako wyspa lodu i ognia. Swoją nazwę zawdzięcza licznym wulkanom oraz lodowcom, które stanowią jedną z największych atrakcji na świecie. Na turystów czeka wiele ciekawych miejscowości jak stolica Reykjavik czy Akureyri. Z tego miejsca możesz dostać się na wyjątkową wyspę Grimsey, na której mieszkają przepiękne maskonury. Ponadto będziesz mieć jedyną w swoim rodzaju możliwość zaznać kojącej ciało i duszę kąpieli w unikalnym uzdrowisku Blue Lagoon, więc zapnij pasy i przygotuj się na niezwykłą podróż, która na zawsze zostanie w Twoim sercu.

Islandia

Seljalandsfoss, Islandia

Kiedy jechać na Islandię?

Lato na Islandii jest dość krótkie i umiarkowane. Z kolei dni są bardzo długie, a słońce chowa się za chmury tylko na 3-4 godziny. Dobowa średnia temperatura wynosi około 15 stopni C. Jeśli planujesz biwakować i spać na campingu, to latem ta forma się sprawdzi. Poza tym w tym okresie możesz zobaczyć wieloryby, czy maskonury, które są wizytówką Islandii. Pamiętaj też, że w okresie czerwiec-sierpień na Islandii jest najwięcej turystów.

Z kolei zimą na Islandii możesz obserwować zorzę polarną i udać się na wycieczkę do lodowej jaskini. Niestety droga 1 na północy kraju może być nieprzejezdna ze względu na śnieg. Zimą nie ma aż tylu turystów, a gorące źródła z pewnością sprawią, że zrobi się cieplej.