Akureyri

4.29       Zobacz opinie (7)

Akureyri to drugie co do wielkości miasto w kraju położony nad fiordem Eyjafjodur. Dzięki swojej bogatej historii, wspaniałej architekturze oraz niesamowitej ofercie turystycznej miasto uznawane jest za stolicę północnej Islandii. Jeśli więc chcesz zobaczyć miejsce, które stanowi sporą konkurencję dla Reykjaviku, to nie zastanawiaj się dłużej i zaplanuj swoją podróż po tej wyjątkowej części wyspy.

Akureyri
Akureyri, Islandia - © Zielonamapa

Jeśli natomiast wolisz stronić od ludzi, to Akureyri Ci to umożliwi. Miasto oferuje transport na przepiękną i wyjątkową wyspę Grimsey, które przecina koło podbiegunowe. Tam będziesz mógł zaobserwować niesamowite maskonury oraz doświadczyć spektakularnych Białych Nocy.

Dla kogo?

Akureyri jest miastem uniwersalnym, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli kochasz naturę, piesze wędrówki, nietuzinkową architekturę, to ta miejscowość powinna znaleźć się na liście miejsc, które powinieneś odwiedzić.

Zdjęcia

  • Akureyri
  • Akureyri
  • Akureyri
  • Akureyri
  • Akureyri
  • Akureyri
  • Akureyri
  • Akureyri
  • Akureyri
  • Akureyri
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Co warto zobaczyć?

Miejscowość ta zachwyca z wielu powodów, dlatego jest to idealne miejsce dla każdej osoby pragnącej poznać niesamowite atrakcje. Pierwszym z nich jest wyjątkowy mikroklimat, jaki panuje w Akureyri, dzięki któremu powstał przepiękny ogród botaniczny. Znajdziesz w nim bogatą roślinność nie tylko typową dla samej Islandii, ale również pochodzącą z Hiszpanii czy Tanzanii. Ponadto będziesz miał okazję odwiedzić ciekawe muzea jak np. Muzeum Folkloru czy Nonnahus będący jednym z najstarszych zabudowań w mieście. A jeśli marzysz o niesamowitych, kulturalnych przeżyciach, to zdecydowanie powinieneś odwiedzić Hof Cultural Centre.

Jezioro Myvatn

Pamiętaj jednak, że przyjeżdżając tutaj, masz szansę przede wszystkim doświadczyć wspaniałych wędrówek oraz zjednoczyć się z naturą. W okolicy znajduje się piękne jezioro Myvatn, w którym odnajdziesz spokój i poznasz wyjątkowy obszar ostoi ptaków IBA. Warta uwagi jest jeszcze wędrówka do największego wodospadu w Europie, Dettifoss, który znajduje się w niesamowitym kanionie Jokulsargljufur, który jest równocześnie parkiem narodowym. Dalej możesz udać się na jedną z najwyższych w tym regionie górę Sulur lub pozjeżdżać na nartach na Hlidarfjall.

Zobacz także

Islandia
Co zwiedzić na Islandii?
Islandia
Parki narodowe na Islandii
Islandia
Aktywnie na Islandii
Islandia
Poza szlakiem na Islandii
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon