Blue Lagoon

3.82       Zobacz opinie (11)

Blue Lagoon (Błękitna Laguna) jest wyjątkowym uzdrowiskiem położonym w południowo-zachodniej Islandii. Mieści się na półwyspie Reykjanes w obszarze geotermalnym, niedaleko miasta Grindavik. Dlatego, jeśli lubisz nietypowe wakacje, a przy tym marzy Ci się odnowa biologiczna, to podróż do Blue Lagoon na pewno będzie strzałem w dziesiątkę. Bardzo łatwo dostać się na miejsce z Rejkjawiku.

Blue Lagoon, Islandia

Blue Lagoon, Islandia - © Zielonamapa

Gdy planujesz podróż po lodowej wyspie, wycieczka do uzdrowiska wydaje się oczywistym wyborem, ponieważ Blue Lagoon to jedna z najpopularniejszych atrakcji w kraju. Co ciekawe, Laguna nie jest do końca dziełem natury, a przypadku. Powstała w 1976 roku w wyniku odprowadzania nadmiaru wody z pobliskiej elektrowni do naturalnych zagłębień między kopcami lawy licząc, że ta zacznie parować. Ku zdziwieniu, tak się nie stało i wytworzyło się sztuczne jezioro, które postanowiono wykorzystać do celów zdrowotnych.

Dla kogo?

Uzdrowisko działa nie tylko na ciało, ale również umysł. Więc jeśli jesteś zmęczony i marzysz o wyjątkowym wypoczynku, to miejsce jest zdecydowanie dla Ciebie. Natomiast, gdy masz wątpliwości odnośnie do takiej rozrywki, to możesz mieć pewność, że przyjeżdżając tutaj, pozbędziesz się wszelkich obaw.

Zdjęcia

  • Blue Lagoon
  • Blue Lagoon
  • Blue Lagoon
  • Blue Lagoon
  • Blue Lagoon
  • Blue Lagoon
  • Blue Lagoon
  • Blue Lagoon
  • Blue Lagoon
  • Blue Lagoon
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Jeśli będziesz już na miejscu, możesz skorzystać z głównego basenu, w którym znajduje się blisko 9 mln wody o wyjątkowym składzie mineralnym. Ponadto w czasie kąpieli, możesz nałożyć na twarz i ciało maseczkę błotną, która zawiera w sobie algi i krzemionkę, co pozytywnie wpłynie na Twój organizm. Jest jeszcze „błękitno-mleczny” basen, w którym możesz wspomóc leczenie skóry w przypadku chorób takich, jak np. łuszczyca. Poza tym woda w Lagunie oscyluje wokół temperatury ok 39 stopni Celsjusza, więc jeśli lubisz ciepło, to raczej niechętnie wyjdziesz z basenu. Pamiętaj, że w uzdrowisku możesz również zamówić sobie masaż i spróbować lokalnej kuchni, co będzie idealnym podsumowaniem dnia.

Błękitna Laguna z lotniska

Bardzo ciekawym udogodnieniem jest stworzenie przez uzdrowisko małej przechowalni bagażu, co pozwoli Ci na przyjazd do spa bezpośrednio z lotniska, a dzięki temu, że większość hoteli w okolicy nie ma ustalonych godzin meldunku, nie musisz się martwić o dezorganizację pobytu, zwłaszcza że nie da się przejść obojętnie wobec takiej formy spędzania czasu.

Zobacz także

Islandia
Co zwiedzić na Islandii?
Islandia
Parki narodowe na Islandii
Islandia
Aktywnie na Islandii
Islandia
Poza szlakiem na Islandii
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon