Blue Lagoon

SPOKO

Blue Lagoon (Błękitna Laguna) jest wyjątkowym uzdrowiskiem położonym w południowo-zachodniej Islandii. Mieści się na półwyspie Reykjanes w obszarze geotermalnym, niedaleko miasta Grindavik. Dlatego, jeśli lubisz nietypowe wakacje, a przy tym marzy Ci się odnowa biologiczna, to podróż do Blue Lagoon na pewno będzie strzałem w dziesiątkę. Bardzo łatwo dostać się na miejsce z Rejkjawiku.

Blue Lagoon, Islandia

Blue Lagoon, Islandia – © Shutterstock

Gdy planujesz podróż po lodowej wyspie, wycieczka do uzdrowiska wydaje się oczywistym wyborem, ponieważ Blue Lagoon to jedna z najpopularniejszych atrakcji w kraju. Co ciekawe, Laguna nie jest do końca dziełem natury, a przypadku. Powstała w 1976 roku w wyniku odprowadzania nadmiaru wody z pobliskiej elektrowni do naturalnych zagłębień między kopcami lawy licząc, że ta zacznie parować. Ku zdziwieniu, tak się nie stało i wytworzyło się sztuczne jezioro, które postanowiono wykorzystać do celów zdrowotnych.

Dla kogo?

Uzdrowisko działa nie tylko na ciało, ale również umysł. Więc jeśli jesteś zmęczony i marzysz o wyjątkowym wypoczynku, to miejsce jest zdecydowanie dla Ciebie. Natomiast, gdy masz wątpliwości odnośnie do takiej rozrywki, to możesz mieć pewność, że przyjeżdżając tutaj, pozbędziesz się wszelkich obaw.