Hornstrandir

4.00       Zobacz opinie (6)

Hornstrandir to niezwykle ciekawy półwysep mieszczący się w północno-zachodniej Islandii, w regionie Westfjords. Teren ten od połowy XX wieku jest niezamieszkały, nie ma tutaj też dróg, a jedyne co możesz spotkać, to przepiękna natura w pełnej odsłonie. Jeśli chcesz udać się w wyjątkową podróż, to wyprawa na Hornstrandir Ci to zagwarantuje.

Hornstrandir, Islandia

Hornstrandir, Islandia - © Zielonamapa

Pamiętaj przy tym, że na terenie Hornstrandir nie ma możliwości zakupu żywności, więc zanim tu wyruszysz, przygotuj sobie zapasy prowiantu. Natomiast jeśli zdecydujesz się skorzystać z usług przewodnika, to poza poznaniem niesamowitej historię tego miejsca, dotrzesz na starą farmę, gdzie zostanie przygotowana specjalna kolacja, w której znajdą się islandzkie potrawy.

Dla kogo?

Hornstrandir zdecydowanie jest miejscem dla ludzi, którzy chcą się zjednoczyć z naturą i nie przeszkadza im brak cywilizacji. Dlatego, jeśli marzysz o tym, by odpocząć od hałaśliwego miasta i naładować baterie w towarzystwie prześlicznych zwierząt, to wyprawa na ten półwysep z pewnością Ci się spodoba.

Zdjęcia

  • Hornstrandir
  • Hornstrandir
  • Hornstrandir
  • Hornstrandir
  • Hornstrandir
  • Hornstrandir
  • Hornstrandir
  • Hornstrandir
  • Hornstrandir
  • Hornstrandir
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Jak się dostać do Hornstrandir?

By móc dostać się na teren rezerwatu, musisz przygotować się na podróż łodzią, którą wypłyniesz z portu w mieście Isafjordur. Jest to początek prawdziwej przygody, ponieważ w czasie rejsu możesz podziwiać okoliczną przyrodę, w skład której wchodzą fiordy, plaże i leniwie wylegujące się foki. Jeśli będziesz mieć szczęście, to być może zobaczysz również wieloryby, co z pewnością dostarczy Ci nieopisanych wrażeń.

Rejs do zatoki Hornvik

Rejs trwa około 2,5 h i kończy się wraz z wpłynięciem do zatoki Hornvik, skąd rozpoczyna się właściwa część wyprawy. Na miejscu zetkniesz się z dziką przyrodą, która wręcz wyjdzie Ci naprzeciw. Mowa tutaj o lisach polarnych, których na półwyspie jest całkiem sporo i chętnie obserwują odwiedzających ich turystów. Ponadto w czasie wędrówki natkniesz się na kolorowe wzgórza i doliny oraz niesamowite klify Hornbjarg i Hælavikurbjarg. Kolejnym przystankiem może być latarnia morska Hornbjargsviti, przy której można spokojnie odpocząć.

Zobacz także

Islandia
Co zwiedzić na Islandii?
Islandia
Parki narodowe na Islandii
Islandia
Aktywnie na Islandii
Islandia
Poza szlakiem na Islandii
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon