Hornstrandir

SPOKO

Hornstrandir to niezwykle ciekawy półwysep mieszczący się w północno-zachodniej Islandii, w regionie Westfjords. Teren ten od połowy XX wieku jest niezamieszkały, nie ma tutaj też dróg, a jedyne co możesz spotkać, to przepiękna natura w pełnej odsłonie. Jeśli chcesz udać się w wyjątkową podróż, to wyprawa na Hornstrandir Ci to zagwarantuje.

Hornstrandir, Islandia

Hornstrandir, Islandia – © Shutterstock

Pamiętaj przy tym, że na terenie Hornstrandir nie ma możliwości zakupu żywności, więc zanim tu wyruszysz, przygotuj sobie zapasy prowiantu. Natomiast jeśli zdecydujesz się skorzystać z usług przewodnika, to poza poznaniem niesamowitej historię tego miejsca, dotrzesz na starą farmę, gdzie zostanie przygotowana specjalna kolacja, w której znajdą się islandzkie potrawy.

Dla kogo?

Hornstrandir zdecydowanie jest miejscem dla ludzi, którzy chcą się zjednoczyć z naturą i nie przeszkadza im brak cywilizacji. Dlatego, jeśli marzysz o tym, by odpocząć od hałaśliwego miasta i naładować baterie w towarzystwie prześlicznych zwierząt, to wyprawa na ten półwysep z pewnością Ci się spodoba.