Landmannalaugar

SPOKO

Landmannalaugar to niezwykły obszar górski zlokalizowany w rezerwacie przyrody Fjallabak w południowej części Islandii. Na jego niepowtarzalny wygląd składają się m.in. góry ryolitu, pola lawy zarośnięte przez mech oraz strumyki i gorące źródła, dzięki temu mienią się wieloma barwami I dlatego zwane są również Tęczowymi Górami.

Landmannalaugar, Islandia

Landmannalaugar, Islandia – © Shutterstock

Choć same góry są niewiarygodnie piękne, to po drodze możesz zobaczyć również takie cuda jak wulkan Hekla czy jezioro Ljotipollur. Musisz jednak przygotować się na różnorodną trasę, w której są zarówno łatwe, jak i trudniejsze fragmenty. Oczywiście cała trasa nie należy do skomplikowanych, ale wymaga względnej kondycji fizycznej, ponieważ w czasie wycieczki możesz trafić na wzniesienia sięgające nawet 1200 m. Jednak uwierz, że to, co na Ciebie czeka, jest warte każdego wysiłku, który włożysz, by tam się dostać.

Dla kogo?

Landmannalaugar jest obszarem, który lubi ludzi aktywnych i ceniących wyzwania stawiane przez naturę. Więc jeśli zaliczasz się do tej grupy, a w dodatku kochasz piękne widoki, to będzie to miejsce dla Ciebie.