Latrabjarg

SPOKO

Latrabjarg jest wyjątkowym urwiskiem w Islandii, stanowiącym jedną z jej największych atrakcji. Jest to nie tylko najbardziej wysunięta na zachód część kraju, ale również uznawana jest za końcową granicę europejskiego kontynentu. Ponadto klif ten jest największym miejscem lęgowym w Europie, dlatego chcąc doznać niesamowitych wrażeń, powinieneś się tutaj zatrzymać, chociaż na moment.

Latrabjarg, Islandia – © Shutterstock

W okolicy znajduje się wiele szlaków turystycznych, których trasy trwają od godziny, do nawet całego dnia. Niezależnie od tego, który wybierzesz, będziesz zadowolony, ponieważ czas tutaj płynie inaczej. Jednak, jeśli masz możliwość, to zarezerwuj sobie dzień na zwiedzanie okolicy, gdyż jeden ze szlaków prowadzi prosto do czerwonej plaży Rauðisandur, która również zasługuje na to, by ją odwiedzić.

Dla kogo?

Látrabjarg jest miejscem przede wszystkim dla ludzi kochających wyjątkowe widoki i naturę, która potrafi nieraz zaskoczyć. Dlatego, jeśli pociąga Cię przyroda oraz wzrost adrenaliny we krwi, to zdecydowanie powinieneś tu przyjechać.