Latrabjarg

4.36       Zobacz opinie (11)

Latrabjarg jest wyjątkowym urwiskiem w Islandii, stanowiącym jedną z jej największych atrakcji. Jest to nie tylko najbardziej wysunięta na zachód część kraju, ale również uznawana jest za końcową granicę europejskiego kontynentu. Ponadto klif ten jest największym miejscem lęgowym w Europie, dlatego chcąc doznać niesamowitych wrażeń, powinieneś się tutaj zatrzymać, chociaż na moment.

Latrabjarg, Islandia - © Zielonamapa

W okolicy znajduje się wiele szlaków turystycznych, których trasy trwają od godziny, do nawet całego dnia. Niezależnie od tego, który wybierzesz, będziesz zadowolony, ponieważ czas tutaj płynie inaczej. Jednak, jeśli masz możliwość, to zarezerwuj sobie dzień na zwiedzanie okolicy, gdyż jeden ze szlaków prowadzi prosto do czerwonej plaży Rauðisandur, która również zasługuje na to, by ją odwiedzić.

Dla kogo?

Látrabjarg jest miejscem przede wszystkim dla ludzi kochających wyjątkowe widoki i naturę, która potrafi nieraz zaskoczyć. Dlatego, jeśli pociąga Cię przyroda oraz wzrost adrenaliny we krwi, to zdecydowanie powinieneś tu przyjechać.

Zdjęcia

  • Latrabjarg
  • Latrabjarg
  • Latrabjarg
  • Latrabjarg
  • Latrabjarg
  • Latrabjarg
  • Latrabjarg
  • Latrabjarg
  • Latrabjarg
  • Latrabjarg
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Jak się przygotować?

Jeśli planujesz wyprawę do domu miliona ptaków, musisz uzbroić się w pełny bak i własny prowiant, ponieważ nie uświadczysz w tym miejscu żadnej stacji benzynowej. Jednak wiedz, że widok z Látrabjarg jest tak niesamowity, że nawet nie zwrócisz uwagi na te detale. Dojedziesz tutaj żwirową drogą nr 612, która poprowadzi Cię z uroczego Patreksfjörður, w którym możesz zrobić przystanek m.in. na wizytę w Hnjótur Museum poświęconego historii regionu. Po drodze możesz zobaczyć również Breiðavík, gdzie znajduje się przepiękny kościół.

Maskonurami

Gdy dojedziesz na miejsce, Twoim oczom ukaże się klif o długości blisko 14 km, którego wysokość osiąga nawet do 440 m. Dlatego uważaj, ponieważ urwisko jest strome i posiada ostre krawędzie, co przy chwili nieuwagi może być fatalne w skutkach. Niech Cię to jednak nie zraża, ponieważ na Látrabjarg spotkasz się z wizytówką Islandii, Maskonurami, które w tym miejscu są nad wyraz ufne wobec ludzi.

Zobacz także

Islandia
Co zwiedzić na Islandii?
Islandia
Parki narodowe na Islandii
Islandia
Aktywnie na Islandii
Islandia
Poza szlakiem na Islandii
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon