Myvatn

4.00       Zobacz opinie (4)

Mývatn jest czwartym co do wielkości jeziorem na Islandii. Położone jest się w jej północno-wschodniej części od prawie 40 tys. lat, ma powierzchnię liczącą prawie 37 km2 i znajduje się pod ścisłą ochroną od 1974 roku. Woda w jeziorze jest bogata w minerały oraz glony, dzięki czemu posiada błękitno-zieloną barwę. Ponadto przy jej brzegu mieszka wiele gatunków ptaków, dlatego obszar Mývatn stał się ostoją ptaków IBA.

Myvatn, Islandia

Myvatn, Islandia - © Zielonamapa

Na szczęście dla wszystkich, każdy może przyjechać nad jezioro, by podziwiać jego uroki na własne oczy. Dlatego, jeśli zastanawiasz się co zwiedzić podczas podróży po Islandii, to Myvatn powinno znaleźć się na Twojej liście. Samo jezioro należy do Diamentowego Kręgu i uznawane jest za jedną z najważniejszych atrakcji w kraju. Pamiętaj, że podróż z Reykjaviku nad jezioro zajmuje około 6 h, dlatego jeśli chcesz się nacieszyć widokiem, a przy okazji zobaczyć okoliczne atrakcje, to zarezerwuj sobie przynajmniej dwa dni z pobytu na tej części wyspy.

Dla kogo?

Obszar, na którym znajduje się jezioro Mývatn, jest wyjątkowy, ale wymaga aktywności fizycznej. Dlatego, jeśli kochasz piesze wędrówki, pragniesz poznać bajkowe otoczenie, możesz mieć pewność, że to miejsce spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Zdjęcia

  • Myvatn
  • Myvatn
  • Myvatn
  • Myvatn
  • Myvatn
  • Myvatn
  • Myvatn
  • Myvatn
  • Myvatn
  • Myvatn
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Jak się dostać do Myvatn?

By dostać się nad jezioro, możesz skorzystać z kilku szlaków turystycznych o różnym poziomie trudności. Jeśli jesteś pionierem w tego typu aktywnościach, nie martw się, szlaki zostały dostosowane do potrzeb każdego podróżnika.

Co warto zobaczyć w okolicy?

Jeśli zorganizujesz sobie trochę więcej czasu, będziesz mieć okazję zobaczyć inne, niesamowite atrakcje w okolicy. Do takich możesz zaliczyć m.in wodospad Godafoss oraz skały lawowe w Dimmuborgir. Ponadto weź pod uwagę przełęcz Námaskard, która przecina górę Namafjall. Znajduje się tam wyjątkowy obszar geotermalny, który uraczy Cię przepięknym ubarwieniem gliny i fumarolami.

Sigurgeir’s Bird Museum

Podczas wycieczki znajdzie się jeszcze atrakcja edukacyjna, a dokładniej muzeum ptaków Sigurgeir’s Bird Museum oraz baseny geotermalne Mývatn Nature Bath, w których możesz naładować baterie, racząc się kąpielą w wodzie o temperaturze ok 39 stopni.

Zobacz także

Islandia
Co zwiedzić na Islandii?
Islandia
Parki narodowe na Islandii
Islandia
Aktywnie na Islandii
Islandia
Poza szlakiem na Islandii
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon