Rejkiawik

SPOKO

Reykjavík jest nie tylko stolicą Islandii, ale również jest to centrum kultury i największe miasto na wyspie. Położone jest w południowo-zachodniej części kraju, nad Zatoką Faxa. Miejscowość słynie z wielu atrakcji, które spodobają się zarówno fanom historii, jak i miłośnikom natury. Dlatego, jeśli zaliczasz się do jednej z tych grup lub zwyczajnie chciałbyś zobaczyć coś niesamowitego, to wycieczka do Reykjavíku będzie dobrym wyborem.

Rejkiawik, Islandia

Rejkiawik, Islandia – © Shutterstock

Natomiast, jeśli wolisz zwiedzić okoliczną przyrodę, to warto rozważyć na sam początek ogród botaniczny Grasagarður Reykjavíkur, w którym znajduje się ponad 5 tys. gatunków roślin oraz jezioro Tjörnin. A jeśli wolisz sprawdzić okolice miasta, możesz wybrać się na Górę Esja, wodospad Álafoss czy rezerwat przyrody Heidmörk. Oczywiście przygotuj się na wyjątkową podróż, ponieważ atrakcji jest zdecydowanie więcej i na pewno zrobią na Tobie wrażenie. Koniecznie odwiedź Muzeum Zorzy Polarnej, aby dowiedzieć się więcej o tym zjawisku.

Dla kogo?

Reykjavík jest wyjątkowym miastem, które łączy w sobie wiele atrakcji. Jeśli lubisz poznawać nowe, nieznane miejsca i w dodatku masz trochę czasu, by zobaczyć okoliczne tereny, to zdecydowanie będzie to miasto dla Ciebie. Pamiętaj, że gdy raz odwiedzisz Islandię, będziesz chciał tu wracać.