Reynisfjara

SPOKO

Reynisfjara to wyjątkowa plaża położona w południowej Islandii, w bliskim sąsiedztwie miasteczka Vík í Mýrdal. Jej charakterystycznymi cechami są m.in. bazaltowe skały oraz czarne piaski, od których Reynisfjara zwana jest również Czarną Plażą. Jeśli lubisz miejsca, których sceneria jest żywcem wyjęta z pewnego popularnego serialu, oznacza to, że musisz tutaj przyjechać.

Reynisfjara, Islandia

Reynisfjara, Islandia – © Shutterstock

Jednak Reynisfjara potrafi pozytywnie zaskoczyć i zachowując odpowiednie środki bezpieczeństwa, możesz spędzić niesamowity czas. Wychodząc prosto z bezpłatnego parkingu na plażę, przywita Cię widok pięknych, bazaltowych kolumn, dalej znajdziesz tutaj m.in. Jaskinię Hálsanefshellir, a gdy spojrzysz na wodę, to Twoim oczom ukaże się grupa skał zwanych Reynisdrangar. Poza tym rozważ przyjazd latem. Będziesz mieć okazję zobaczyć fantastyczne i piękne ptaki zwane Maskonurami.

Dla kogo?

Reynisfjara jest przepiękną plażą, ale ze względu na panujące warunki pogodowe, wymagającą. Dlatego, jeśli nie straszne Ci są silne wiatry i marzysz, by przespacerować się po filmowej scenerii, to na pewno miejsce Ci się spodoba. Pamiętaj, że przy parkingu znajduje się również restauracja, więc nawet jeśli zmarzniesz, będziesz miał gdzie się ogrzać. W pobliżu warto odwiedzić Skogafoss oraz wspaniały wodospad Seljalandsfoss.