Seljalandsfoss

SPOKO

Seljalandsfoss to wyjątkowo malowniczy wodospad położony w południowej Islandii. Znajduje się na rzece Seljalandsa, której początek można znaleźć w lodowcu Eyjafjallajokull. Wodospad mieści się na dawnym klifie i osiąga wysokość ponad 60 metrów. Jeśli wybierasz się na wycieczkę w te okolice, to może zainteresuje Cię fakt, że Seljalandsfoss jest jednym z nielicznych islandzkich wodospadów, który można podziwiać z każdej strony. Za kaskadą znajduje się jaskinia, do której prowadzi specjalna ścieżka. Korzystając z niej, zobaczysz nie tylko wodospad z innej perspektywy, ale również ukaże Ci się wspaniały widok na rozległe tereny.

Seljalandsfoss, Islandia

Seljalandsfoss, Islandia – © Shutterstock

Seljalandsfoss nie jest jedynym miejscem, które możesz zobaczyć w tej części kraju. Niedaleko znajduje się jeszcze Urridafoss, wodospad mieszczący się na najdłuższej islandzkiej rzece, Thjorsa. Natomiast planując dłuższą wycieczkę po Islandii, możesz zatrzymać się na moment u podnóża Thorsmork lub wybrać się nad wulkaniczne jezioro Kerid.

Dla kogo?

Wycieczka na Seljalandsfoss na pewno spodoba się tym, którzy kochają naturę i pragną stale poznawać jej piękno. Dlatego, jeśli chcesz zobaczyć wyjątkowy krajobraz, a przy tym nie chcesz tracić czasu, by się do niego dostać, to ten wodospad będzie dla Ciebie idealnym wyborem.