Siglufjordur

4.17       Zobacz opinie (6)

Siglufjordur jest uroczym, rybackim miasteczkiem zlokalizowanym w północnej Islandii na półwyspie Tröllaskagi. Miejscowość stanowi ciekawy przystanek, w którym możesz zarówno poznać niesamowitą historię regionu, jak i oddać się wielu aktywnościom fizycznym. Dlatego, jeśli zastanawiasz się jakie miejsca powinieneś odwiedzić, to weź pod uwagę, co ma do zaoferowania to miasto. Przyjeżdżając tutaj, przygotuj się na niesamowite wrażenia, ponieważ Siglufjordur potrafi zadziwić, szczególnie że na pierwszy rzut oka wydaje się nudny.

Siglufjordur
Siglufjordur, Islandia - © Zielonamapa

Natomiast jeśli wolisz inny rodzaj turystyki, to wokół miasteczka znajdziesz wiele ciekawych miejsc. Jednym z nich jest jezioro Hedinsfjardarvatn lub niezamieszkały fiord Hedinsfjordur, do których możesz się udać na pieszą wycieczkę. Jeśli lubisz wędrówki górskie, możesz zaplanować podróż w góry Trollaskagi, w tym na ich najwyższy szczyt Kerling. Ponadto czekają na Ciebie kajaki, łodzie i wędki, więc jeśli przyjedziesz do Siglufjordur, możesz być pewien, że nie będziesz się nudzić.

Dla kogo?

Siglufjordur jest miasteczkiem, które z chęcią przywita ludzi lubiących historię, piesze wycieczki oraz wędkowanie. Więc jeśli interesuje Cię któraś z tych dziedzin lub chcesz poznać coś nowego, to miejsce będzie idealnym miejscem dla Ciebie.

Zdjęcia

  • Siglufjordur
  • Siglufjordur
  • Siglufjordur
  • Siglufjordur
  • Siglufjordur
  • Siglufjordur
  • Siglufjordur
  • Siglufjordur
  • Siglufjordur
  • Siglufjordur
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Na sam początek możesz odwiedzić Muzeum Ery Śledzia, które jest największym muzeum morskim na wyspie. Tutaj poznasz historię połowu, a przy odrobinie szczęścia trafisz na warsztaty pokazujące proces solenia ryb. Kolejnym przystankiem, który może Cię zainteresuje, jest Centrum Muzyki Ludowej, w którym możesz poznać m.in. stare pieśni ludowe oraz rymowanki.

A jeśli lubisz słodycze, to udaj się do wyjątkowej kawiarni Frida, w której nie tylko spróbujesz wyśmienitych czekoladek, ale poznasz również dzieła lokalnej artystki Fríðy Gylfadóttir. Jeżeli jednak za nimi nie przepadasz, to zawsze możesz udać się na wycieczkę do browaru Segull 67.

Zobacz także

Islandia
Co zwiedzić na Islandii?
Islandia
Parki narodowe na Islandii
Islandia
Aktywnie na Islandii
Islandia
Poza szlakiem na Islandii
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon