Skogafoss

SPOKO

Skógafoss jest wyjątkowym wodospadem mierzącym około 60 m wysokości. Położony jest na południu Islandii, nad rzeką Skógá i należy do jednej z największych atrakcji w Skógar. Miejscowości, która jest równie piękna, jak jej największa wizytówka, więc warto przy okazji zatrzymać się i pozwiedzać okolicę. Jeśli chcesz zobaczyć, co ma do zaoferowania ten skrawek kraju, to możesz się tutaj bez problemu dostać samochodem.

Skogafoss

Skogafoss, Islandia – © nnimkar

Trzeba przyznać, że choć miejsce jest niesamowite, to nie spędzisz tu zbyt wiele czasu. Dlatego warto wziąć pod uwagę okoliczne atrakcje, które będą stanowić dopełnienie tej wyjątkowej podróży. Jeśli lubisz wodospady, to z pewnością spodobają Ci się Kvernufoss i Seljalandsfoss. Ponadto znajdziesz w pobliżu przepiękny lodowiec Sólheimajökull, który stanowi część Mýrdalsjökull leżącego nad wulkanem Katla. Jest jeszcze jedna atrakcja, która być może również podbije Twoje serce. To opuszczony basen Seljavallalaug, który wybudowano w 1923 roku, co czyni go najstarszą tego typu budowlą na Islandii. Cały czas można się w nim kąpać.

Dla kogo?

Wycieczka nad Skógafoss jest jedną z tras, z której może skorzystać każdy, nawet niedoświadczony podróżnik pragnący dopiero rozpocząć swoją przygodę z wędrówkami. Jeśli kochasz przyrodę i uwielbiasz zwiedzać jej najpiękniejsze dzieła, to nie powinieneś się zastanawiać nad odwiedzeniem tego miejsca.